Як навчитися чути. Як навчитися слухати і чути.

Ми не чуємо співрозмовника. Не чуємо, бо не хочемо чути або не можемо його почути, але причин цьому більше. Це заважає ефективному діалогу, і в кінці кінців у людини пропадає інтерес як до діалогу, так і до нас. Щоб цього не сталося, необхідно навчитися чути. На жаль, наявності пари вух для цього недостатньо.
Інструкція
1
Забудьте про власний "я" на час діалогу. Його, як і вашої думки з питань, які обговорюються, просто не існує. Буквально дихайте словами співрозмовника. Думайте про те, що він мав на увазі під тим чи іншим словом, задавайте йому запитання, підтримуйте діалог.
2
Підтримуйте ті теми, які пропонує співрозмовник. Зрештою, єдиним шляхом до того, щоб пізнати людину необхідно допомогти йому говорити прямо і відкрито. А тим, що ви надаєте йому підтримку і показуєте свою зацікавленість в тому, що відбувається, ви саме це і робите.
3
Чи не перебивайте співрозмовника. Дослухувати його до кінця, в разі заходження теми в тупик ненав'язливо запропонуйте поміняти тему.
4
Не засуджуйте ні словом, ні жестом слова вашого співрозмовника. Пам'ятайте про те, що все, що він говорить - це безцінна інформація, яку він сам вам передає. Слухайте його уважно, а при відповіді на питання намагайтеся використовувати слова з його лексикону. Робіть це м'яко і ненав'язливо.
5
Підтримуйте зацікавленість у співрозмовнику. Знайдіть яку-небудь деталь в ньому і спроектуйте вашу зацікавленість деталлю на всього співрозмовника. Цим чином вам не доведеться прикидатися зацікавленим - ви й так будете таким.
Корисна порада
Посміхайтеся під час бесіди - це розташує до вас співрозмовника.
Великі літературні твори і навколишнє суспільство вчать ставитися до ближніх з розумінням, турботою, співпереживанням. Це важливо і в ділових переговорах, і в сімейному спілкуванні. Той, хто вміє відчувати співрозмовника, здатний дивитися на ситуацію з точки зору іншої людини, що важливо для встановлення гармонії у відносинах.
Інструкція
1
Читайте книги великих письменників. Класики описують переживання людей, що жили в різні епохи. Письменник дозволяє заглянути в душу людини, приміряти його почуття, емоції, поглянути на світ його очима.
2
Дивіться серйозні фільми. Шукайте НЕ розважальні відеопрограми, а кіно про моральність, цілях, ідеалах. Фільми такої спрямованості створювали в минулому столітті, коли країна піднімалася з руїн у повоєнні роки. Від людей був потрібний самовіддану працю, підтримка, взаємовиручка. Якщо не вникати в ідеологічну складову, можна багато чому навчитися у героїв кінострічок.
3
Слухайте дітей. Ніщо не замінить живого спілкування, тому частіше зустрічайтеся з людьми. Діти відчувають фальш, обман, вимагають справедливості, прямо кажуть про потреби, бажаннях, мріях. Слухайте, як вони оцінюють вчинки, до чого прагнуть, як грають. Людина, яка не розуміє дітей, багато чого не збагнув в житті.
4
Прислухайтеся до старших за віком. Менше говоріть, більше вникайте в події з людьми. Старше покоління не настільки дурне і відстале, як сприймається молоддю. Літні люди говорять не тільки про болячки і ліках. Шукайте серед них мудрих і усмоктуйте інформацію, як губка. Багато чого передається на невербальному рівні, тому потрібно вникати і не поспішати.
5
Дивіться на однолітків з боку. Подумайте, як оцінили б їх переживання, вчинки, мрії люди старшого покоління і діти.
6
Відвідуйте людей, що знаходяться в незвичайних обставинах. Можна відвідати лікарні, в'язниці, інтернати, гуртожитки, клуби, музеї, п'ятизіркові готелі, ресторани, біржі, кладовища, церкви. Спілкуйтеся з тими, хто пережив щось недоступне вам. Спостерігайте, який відбиток це наклало на їх образ думок.
7
Спілкуйтеся з тими, хто прагне до великих цілей. Знайдіть спосіб познайомитися зі спортсменами, музикантами, вченими, бізнесменами, політиками, лікарями. Різнобічний погляд на світ допоможе сприймати людей інакше, що підвищить чутливість до їх емоціям, переживанням, почуттям.