Як правильно бігати влітку.

Біг - корисне заняття для всіх перш за все тому, що біг зміцнює організм, підвищує працездатність і додатково покращує настрій. Систематичний біг знижує ризик інфаркту, оновлює і збільшує об'єм крові, підвищує обмін речовин. Найголовніше - знати, як бігати корисно, а як ні.
Вам знадобиться
  • - кросівки з товстою підошвою (нозі повинно бути комфортно) - шорти і футболку (dry-fit) або (бавовна) - нижню білизну (бавовна) - зручна пара носок - напульсник - наручний годинник - плеєр (за бажанням)
Інструкція
1
Підготовка Починати потрібно завжди з плану. Знайдіть вільну хвилинку, поки п'єте вечірній чай, щоб скласти план бігу. Чи не спирайтеся на дні тижня, складіть програму по періодичності - кожен день, через день, раз на 2 дні, 2 через один. Все залежить від ваших реальних здібностей, якщо ви тільки починаєте бігати, то раз на 3 дні цілком достатньо. Починайте з дистанції 1 км і поступово збільшуйте до бажаного результату. Протягом дня графік може бути гнучким вранці, вдень або ввечері - головне, щоб ви пробігли.
2
Поставте мету Бігти без мети прекрасно і романтично, але довго ви так не протримається. Для бігу потрібен постійний стимул, найважче - це змусити себе побігти, а далі все йде само собою. Увійдіть у місцевих забігах або уявіть, яким струнким ви будете при постійних тренуваннях, зрештою, придумайте власну винагороду за чесного дотримання періодичності бігу (наприклад: купити нову форму).
3
Харчування Намагайтеся скоротити споживання смаженого і копченого, а також снеки і фастфуд. Але кількість вуглеводів в раціоні можна злегка збільшити, так як вони забезпечують харчування організму під час бігу. Вживайте більше свіжих фруктів і овочів, особливо грейпфрут, авокадо, зелень, гранат, брокколі, яблука. Їжте за 2-3 години до бігу, в іншому випадку біг перетвориться на катування. Пийте більше чистої води, але тільки не під час бігу.
4
Розминка Візьміть за правило кожного разу перед бігом робити елементарну розтяжку (шкільна цілком зійде), щоб підвищити еластичність зв'язок і розігнати кров для подальшої біговій навантаження.
5
Тренажер або вулиця Для отримання всієї користі від бігу відповідь однозначна - вулиця. Відкрите повітря сприяє поліпшенню кровообігу, а реальні вуличні маршрути роблять біг цікавим. Але навіть якщо погодні умови не дозволяють бігати, то краще - закритий стадіон, тренажер - самий останній варіант.
6
Знайди напарника Одному себе змусити бігати досить важко, але якщо є товариш по бігу, то з'являється додатковий стимул його не підвести. До того ж, удвох завжди веселіше.
7
Біг Випрямити спину, нахиліть корпус вперед і біжіть. Кожен раз приземляйтеся на п'яту, постійно стежте за тим, щоб спина була пряма. Завжди дивіться в далечінь, по-перше, це полегшує біг, по - друге, розслаблює нервову систему. Починайте з помірного темпу і після половини маршруту, поступово збільшуйте до фінішу дистанції. Фіксуйте час у дорозі за допомогою наручного годинника (можна записувати в журнал). Відразу після бігу потрібно прийняти гарячий душ
8
Політ фантазії Намагайтеся придумувати різні маршрути для вашого забігу, міняйте їх періодично, але головне - знайте, яку дистанцію ви біжите. Для вимірювання дистанції використовуйте yandex карти, або google maps.
Зверніть увагу
Важливо: після тривалого забігу ні в якому разі не сідайте потерпіть кілька хвилин. Серцю потрібно відновити ритм плавно.
Корисна порада
Подивіться фільм "Форест Гамп" надзвичайно надихаючий фільм, додатковий стимул для бігу.