Як просто визначити прибутковість бізнесу.

Прибутковість - це основа основ у веденні будь-якого виду бізнесу: від копіювальних послуг до великих будівельних проектів. В економічній науці є велика число теорій, коефіцієнтів, показників, за допомогою яких можна прорахувати прибутковість. Але що робити, якщо відповідної освіти немає, а сидіти сидіти над горою книг немає ні бажання, ні часу?
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, аркуш паперу, ручка.
Інструкція
1
Перш за все необхідно визначитися з самим поняттям прибутковості і розібратися з тим, навіщо взагалі її потрібно визначати. Прибутковість являє собою такий стан вашого бізнесу, яке при наявних у вас витратах на створення і експлуацію (тобто поточних витратах) і при наявних у вас замовленнях, покупцях, обсягах продажів (іншими словами - при майбутньої виручці), здатне приносити чистий дохід його власнику . Грубо кажучи, ви купили продукт, ви його продали, а те, що залишилося у вас після цих дій, і представлятиме собою прибутковість.
2
Визначення прибутковості бізнесу необхідно для встановлення доцільності ведення цього самого бізнесу. Щоб розрахувати прибутковість, економісти радять використовувати складні показники економічної ефективності проекту, рентабельності бізнесу, тобто розраховувати такі коефіцієнти як NPV, IRR, IP і безліч інших. Такий складний розрахунок дійсно доцільний для визначення прибутковості від вкладення в бізнес великих інвестицій.
3
Однак для простого бізнесу, розрахунок може бути простіше. Приміром, ви вирішили зайнятися копіювальними послугами. В першу чергу вам необхідно розрахувати інвестиційні витрати, які в даному випадку будуть являти собою кошти, витрачені вами на покупку принтера (близько 5000 руб.), Картриджів (1500 руб. На 1000 аркушів). Припустимо, що комп'ютер у вас є. Таким чином, ваші інвестиції складуть 6500 руб. Далі вважаємо поточні витрати: аркуш паперу з розрахунку 0,5 руб. за лист, електроенергія - 0,3 руб. на лист. Таким чином, поточні витрати складуть 0,8 руб. за лист.
4
Припустимо, що замовити роздруківку листа у вас можна через інтернет, і замовник сам приходить до вашого під'їзду. Таким чином, собівартість одного аркуша з роздрукованим текстом складе 0,8 + 1,5 = 2,3 руб. Ви встановлюєте ціну за лист в розмірі 5 руб. і щодня роздруковуєте клієнтам 100 аркушів, при цьому ваша виручка складе 100 аркушів * 5 руб. = 500 руб. При цьому ваші витрати складуть 2,3 руб. * 100 = 230 руб. Таким чином, ваша прибуток у день становитиме 500 - 230 = 270 руб. Тобто, справа прибуткова.
5
Однак при визначенні прибутковості необхідно врахувати одноразові витрати в розмірі 5000 руб. на покупку принтера. Якщо щодня ваша прибуток становитиме 270 руб., То окупити ваші інвестиції в розмірі 5000 руб. можна буде за 19 днів (5000/270). Таким чином, через 19 днів ваш бізнес буде прибутковим.