Як налаштувати монітор.

Комфортна робота за комп'ютером багато в чому визначається правильною налаштуванням найбільш помітною його частини - монітора. Будь монітор здатний працювати в декількох режимах, і далеко не всі з них забезпечують оптимальний зовнішній вигляд відображуваної картинки.

Для ЕПТ-моніторів, ще кілька років тому були основним типом використовуваних з комп'ютерами дисплеїв, ключовими параметрами були частота оновлення зображення і дозвіл екрана, а також глибина кольору. Частота оновлення екрану визначає частоту його мерехтіння. Чим вона вища, тим менш помітно мерехтіння, а значить, тим менше стомлюючої для ваших очей буде робота за таким монітором. Чим більше дозвіл і глибина кольору, тим більш якісна картинка з'являється на екрані, проте щоб встановити максимально можливі значення доведеться пожертвувати частотою оновлення, що нежелательно.Для LCD-моніторів ключовим для оптимальної якості зображення є точне відповідність фізичного дозволу матриці і дозволу екрану, встановленого в настройках операційної системи. Матриця фізично складається з певної кількості світних точок по горизонталі і вертикалі. Вона здатна емулювати інші дозволи, але в них, як правило, влаштуванню доведеться вирішувати задачу, яка не має рішення, наприклад, відобразити 1200 або 800 логічних точок за допомогою 1000 фізичних. Зображення з'явиться, але про його якість і чіткості в такому випадку говорити не доводиться, тому краще всього налаштувати монітор на рекомендований дозвіл, що збігається з фізичним дозволом його матріци.Не менш важливим є і те, яку саме картинку відображає на моніторі операційна система. Ось кілька рекомендацій, які допоможуть налаштувати монітор оптимальним чином:

  1. Використовуйте технологію Clear Type, яка полегшує читання тексту з екрану. Включається в параметрах екрану, Панель управління.
  2. Уникайте занадто строкатих і яскравих тем оформлення робочого столу. Різноманітність яскравих кольорів швидко стомлює очі при тривалій роботі за монітором.
  3. Приведіть у відповідність яскравість монітора з освітленістю навколишнього простору. Око стомлюється менше, якщо йому не потрібно постійно перебудовуватися з одного рівня освітленості на інший, кожен раз змінюючи діаметр зіниці.