Як стати фармацевтом.

Зараз фармацевт - це не тільки цікава, але і потенційно високооплачувана спеціальність. Це також професія, що забезпечує хороші можливості для працевлаштування - фармацевти необхідні не тільки великої мережі аптек, але й різним компаніям, що виробляють ліки, а також їх дистриб'юторам. Але щоб стати фармацевтом, необхідно здобути освіту в спеціалізованому навчальному закладі. Як же туди вступити?
Вам знадобиться
  • - атестат про закінчення середньої школи;
  • - сертифікат про здачу ЄДІ;
  • - гроші для оплати навчання (при вступі на платне відділення);
  • - фотографії;
  • - медична довідка;
  • - паспорт.
Інструкція
1
Оберіть, в який навчальний заклад ви збираєтеся вступати. Фармацевтів готують як в середніх спеціальних навчальних закладах (ссузов) - фармацевтичних училищах, так і в медичних інститутах. Відмінності стосуються не тільки рівня диплома - середньо-спеціальної або вищої освіти, але й інших аспектів. В училищі ви можете вступити після 9 класів школи, а в інституті окрім освіти фармацевта ви зможете одержати суміжну спеціальність, що вимагає більш високого рівня професійних знань, і, отже, вищої освіти - провізор.
2
Визначившись з типом навчального закладу, знайдіть відповідне в своєму або сусідньому місті. Це можна зробити, придбавши «Довідник абітурієнта» в будь-якому книжковому магазині або газетному кіоску вашого міста. Там буде вказано не тільки адреса навчального закладу, але й телефони, а також спеціальності, за якими ведеться підготовка.
3
Якщо ви вступаєте на спеціальність «провізор» після 11 класу, успішно здайте ЄДІ. Вам необхідно буде надати свідоцтво з результатами іспиту з російської мови, хімії та біології.
4
Беріть участь в олімпіадах школярів за вищевказаними предметів. Якщо ви здобудете перемогу на одній з олімпіад, яку приймає ваш навчальний заклад, ви зможете зайняти бюджетне місце поза конкурсом, або вам зарахують перемогу як сто балів з одного з іспитів.
5
У червні-липні подайте документи до обраного навчального закладу. Якщо ви вступаєте на навчання після 9 класів, вам також потрібно буде скласти вступні іспити. Зазвичай це російська мова і хімія. Ви можете подавати копії документів у кілька навчальних закладів.
6
Уточніть в приймальній комісії, коли будуть відомі результати відбору студентів. Якщо ви виявите себе з списку до зарахування, принесіть до приймальної комісії оригінали ваших документів, якщо не зробили цього раніше. Якщо ви вчинили на платне відділення, оплатіть семестр або рік навчання перед зарахуванням.
Зверніть увагу
Існують вимоги, пропоновані до здоров'я майбутнього фармацевта. Наприклад, оскільки робота в аптеці увазі довге знаходження на ногах, майбутній фармацевт повинен бути до цього фізично готовий.