Вишивка хрестиком.

Незважаючи на велику кількість в магазинах різних текстильних товарів промислового виробництва, рукоділля залишається досить популярним. Адже це не тільки спосіб зробити красиву і потрібну річ, але ще і самовираження. Серед рукодільниць дуже популярна вишивка, особливо вишивка хрестом як досить простий і доступний новачкам метод оформлення.
Вам знадобиться
  • - канва;
  • - тканина;
  • - голка;
  • - пяльци;
  • - нитки для вишивання.
Інструкція
1
Підберіть матеріали для вишивання. Тканина для вишивки хрестиком повинна бути з великим полотняним переплетенням. Якщо ж ви хочете вишивати на іншому полотні, використовуйте спеціальну канву. Вона накладається на тканину, а після завершення вишивки її нитки видергіваются.Также виберіть відповідні нитки. Зазвичай для вишивки хрестиком використовуються муліне різних марок, однак ви можете використовувати також шовкові або не дуже товсті вовняні нитки. Підберіть кольори, які необхідні для вашого візерунка або вишитої картини.
2
Вирішіть, в скільки ниток буде зроблена ваша вишивка. Хрестики в одну нитку будуть створювати ефект напівпрозорості картини, а в три нитки - будуть яскравими і об'ємними.
3
Оберіть точку, з якої ви хочете почати вишивку. У ряді посібників для навчання вишиванню рекомендується починати її з середини, але, якщо вам зручніше працювати з одного з країв, це не позначиться на зовнішньому вигляді вишивки.
4
Зробіть необхідні розрахунки для правильного розміщення вишивки на тканині. Для цього вирішите, якого розміру будуть ваші хрестики, порахуйте їх кількість в зображенні і відміряйте необхідну кількість тканини.
5
Натягніть тканину на п'яльці. У цьому випадку ви будете впевнені, що вишивка вийде рівною, а тканина не буде ні стягнутої, ні деформованою. Пяльци можна використовувати тієї форми і розміру, який буде вам зручний.
6
Почніть саму вишивку. Щоб хрестики були рівними, потрібно робити стібки в одному напрямку, наприклад, перший стібок - зліва направо, а другий - справа наліво. Також для вишивки важливо не зав'язувати вузли з ниток на вивороті, а акуратно закріплювати їх стібками початку і в кінці кожної нитки. Уважно вважайте кількість хрестиків різного кольору в кожному ряду, щоб малюнок не був усунений. Для цього можна робити навіть акуратні олівцеві помітки на тканини, щоб позначити початок нового кольорового мотиву. Потім їх можна або закрити вишивкою, або стерти.
Корисна порада
Якщо ви тільки починаєте працювати в техніці вишивки хрестиком, для початку виберіть дрібний малюнок з невеликою кількістю квітів.