Як облаштувати лавку на дачі.

Зведення альтанки для відпочинку на дачі вимагає чимало тимчасових витрат і серйозних капіталовкладень. Саме тому багато дачники воліють обмежуватися облаштуванням невеликого майданчика з лавкою в самому затишному куточку своїх шести соток.

Вибір місця

Для початку необхідно знайти вдале місце для розміщення лави. Оптимальний варіант - східна сторона ділянки. В цьому випадку місце відпочинку буде залито сонцем тільки в ранкові години, а ввечері ви зможете насолоджуватися дачними красотами, перебуваючи в тіні. Зовсім не обов'язково ставити лавку впритул до паркану або до стіни будь-якої споруди. Краще відступите кілька метрів, тоді звільнилося простір можна сміливо озеленити і мати можливість відпочивати серед квітучої і запашної рослинності.

Облаштування майданчика

Не варто ставити лавку прямо на землю, неодмінно спорудіть для неї площадку. Для цього буде достатньо викопати ямку на глибину 10-15 сантиметрів і засипати її на 4-6 сантиметрів будь-яким дренирующим матеріалів: зокрема, піском, щебенем або, на худий кінець, будівельним сміттям. Потім необхідно все ретельно утрамбувати, а зверху покласти тротуарну плитку або плоскі камені. Також цілком годяться спили дерев. Крім усього іншого, необхідно забезпечити невеликий ухил від центру майданчика до країв для відводу дощової води.Еслі ви вирішили викласти майданчик під лавку камінням, щілини між ними можна засипати гравієм або піском. Крім цього, в проміжки можна висадити такі почвопокривні рослини, як чебрець, очиток або моховинки Шилоподібний. Це додасть майданчику колориту.

Захист від сонця

Обов'язково варто подбати про притенении лавки. Дана проблема вирішується декількома способами. Можна зробити над лавкою арку або перголу, біля яких слід висадити швидкорослі ліани - іпомею, декоративну квасолю, тунбергию. При належному догляді вони здатні укрити конструкцію за один сезон. Другий спосіб притенить лавку на дачі - посадити з південної сторони кілька дерев з розкидистою кроною. Відмінно підійдуть липа або клен. На худий кінець, можна поставити над лавкою парасольку. Він виглядає не настільки колоритно, як пергола, увита рослинністю, але при цьому надійно захищає від променів палючого сонця.

Створення антуражу

Останнім штрихом в облаштуванні лавки на дачі повинна стати висадка квітів. Вони неодмінно будуть радувати око, і наповнювати місце відпочинку приємними ароматами. Поруч з лавкою можна розбити клумбу з петуніями, чорнобривцями, ліліями. Не забудьте і про інші дрібниці, які зроблять ваш відпочинок на дачі ще більш комфортним та приємним. Накидайте на лавку м'яких яскравих подушок, поставте поруч невеликий столик і запасіться свічками. Останні обов'язково знадобляться вам для створення романтичної обстановки вечорами.