Як зробити ставочок в саду.

Ставок на дачі в саду дозволить вам насолоджуватися красою первозданної природи, милуватися грою тіні і світла на воді і навіть розводити риб, качок, равликів, вирощувати на березі рослини, які не пристосовані для життя в садових умовах.

Вибір місця для прудика в саду

Щоб у ставку можна було вирощувати латаття і розводити рибу, він обов'язково повинен розташовуватися на сонячній частині ділянки, в іншому випадку вибір буде залежати від стилю саду і ухилу місцевості. Найбільш органічно озерце виглядатиме в нижній частині саду. При необхідності підключення фонтану, фільтра, освітлення необхідно розташовувати водойму ближче до джерел води і світла.

Будівництво прудика в саду

Чим більше розмір ставка, тим краще для його мешканців. В маленьких водоймах температура води може різко змінюватися в залежності від погодних умов, що не дуже добре переносять риби і деякі види рослин. Тому глибина основної частини прудика повинна бути не менше 60 см. Зробити ставочок в саду можна як правильної форми, так і будь-який інший, самої вигадливої. Щоб почати рити котлован, потрібно розмітити берегову лінію за допомогою кілочків і мотузки. Краю ставка повинні мати ухил 45 градусів, від основного котловану необхідно відвести невелику канавку для стоку води. На дно підготовленої очищеної ями слід встелити синтетичну гуму, полівінілові плівку або встановити пластиковий каркас. Воду потрібно заливати в водойму, закріпивши краю вистилки цеглинами, поправляючи при необхідності. Через тиждень ставок повинен осісти. Після осідання краю вистилки потрібно опустити в викопану по периметру прудика траншею глибиною 15-20 см, засипати грунтом або залити цементом. Бортики можна обкласти каменем, цеглою, деревом.По завершенні будівництва можна зайнятися декоративною обробкою, а потім і розведенням тварин та рослин. Зробити ставочок в саду красивим допоможуть фонтани, фігурки тварин і птахів, оригінальна підсвітка.