Організація швейного виробництва.

Незважаючи на те, що ринок одягу насичений іноземними, зокрема, китайськими виробниками, існують перспективи і для розвитку російських підприємств. Для цього потрібно зрозуміти запити ринку і специфіку швейного бізнесу.
Інструкція
1
Вирішіть, якого роду бізнес ви хочете відкрити. Це може бути невелике ательє, працююче з вузьким колом замовників, або ж цех, що виробляє сотні швейних виробів на день. Також виберіть спеціалізацію. Для цього досліджуйте ринок в вашому регіоні, подумайте, чи є у відповідній якісної та цінової ніші місце для ваших товарів.
2
Складіть бізнес-план проекту. Для цього визначте, стільки працівників буде у вас в штаті. Обміркуйте питання з приміщенням. Для цього зверніться у агентства нерухомості і дізнайтеся вартість оренди місць, де можна організувати цех. При цьому його площа повинна бути не менше десяти квадратних метрів для працівника - це забезпечить нормальну організацію виробничого процесу. Якщо ви збираєтеся тільки виробляти одяг, а не займатися її розповсюдженням, вам підійде приміщення в промисловому районі міста або на окраїні - ціни там зазвичай нижче, ніж в центрі міста, а також ви з більшою ймовірністю знайдете підходящі виробничі площі.
3
Заплануйте витрати на обладнання. Крім професійних швейних машин, вам потрібно буде придбати оверлок, а також спеціальні пристрої для оснащення одягу гудзиками і для створення петель. Знадобиться і гладильне обладнання - праски та пристрої для відпарювання. Купувати таку продукцію найкраще безпосередньо у виробника. В цьому випадку ви можете розраховувати на знижки. Якщо у вашому регіоні немає офіційних дистриб'юторів компаній, що виробляють потрібні вам машини, зробіть покупку через інтернет.
4
Знайдіть стартовий капітал для організації бізнесу. Для цього можна залучити інвестора або отримати банківський кредит. Але врахуйте, що шансів на банківське фінансування для ще не існуючого бізнесу мало. Проблему може допомогти вирішити заставу, якщо у вас є підходяще майно у власності.
Зверніть увагу
Будьте готові до того, що бізнес почне приносити дохід не відразу. Окупність успішного швейного підприємства займає від одного до двох років.