Ротавірусна інфекція: симптоми і лікування.

Ротавірусна іфекціей - різновид кишкового розладу, яким можуть страждати як дорослі, так і діти. Однак найчастіше симптоми ротавірусної інфекції проявляються у малюків у віці від півроку до трьох років.

Джерело і симптоми ротавірусної інфекції

Заразитися ротавірусної інфекцією можна від хворої людини. Основний спосіб розповсюдження кишкового грипу - харчової. Ротавірус вражає слизові шлунка і кишечника, через що виникають різні травні расстройства.Сімптоми ротавірусної інфекції у дітей проявляються гостро у вигляді болів у животі, діареї, блювоти, нездужання і різкого підвищення температури тіла. Запах калу неприємний, кислий, а колір - жовтуватий. При огляді хворого можна помітити почервоніння очей, запалення горла.У дорослих симптоми ротавірусної інфекції проявляються менш виражено. Можливий одиничний випадок проносу, короткочасне підвищення температури, зниження апетиту. Проте весь цей час людина є носієм інфекції і може заражати другіх.Чтоби уникнути розповсюдження хвороби, необхідно дотримуватися гігієнічні заходи: частіше мити руки, добре промивати овочі і фрукти, користуватися окремими рушниками і білизною, провітрювати житлове приміщення.

Лікування ротавірусної інфекції

Специфічного лікування захворювання немає. Головним чином повинні зніматися його наслідки: пронос, блювота і температура. З раціону хворого ротавірусної інфекцією слід виключити молоко і його похідні, будь-які продукти, які надають послаблювальну дію. Їсти можна курячий бульйон, рисову кашу на воді, кісель.Желательно вживати велику кількість рідини (пити бажано невеликими порціями часто для уникнення блювоти), щоб не було зневоднення. Для відновлення водно-сольового балансу можливе застосування розчину регідрону (1 пакетик на 1 літр води) щогодини по 50 мл.Високую (понад 38 градусів) температуру збивають засобами з парацетамолом або ібупрофеном. Ефективні обтирання теплою водою або спиртовим розчином (якщо дозволяє вік). Кутати хворого не слід, щоб уникнути перегрева.От болів у животі застосовують но-шпу, для запобігання розвитку кишкової інфекції - Ентерофурил, від проносу - смекту. Щоб нормалізувати мікрофлору кишечника після лікування ротавірусної інфекції, використовують бактісубтіл.В кожному разі займатися лікуванням ротавірусної інфекції самостійно не варто, перед застосуванням лікарських засобів необхідно проконсультуватися з лікарем.