Як виростити міні-сад в пляшці.

Сади в пляшці - чудове і оригінальна прикраса інтер'єру. Основна особливість конструкції - мікроклімат, що утворюється усередині судини, підвищена вологість і відсутність протягів, завдяки чому рослини відчувають себе комфортно.
Вам знадобиться
  • - скляний або пластиковий посуд;
  • - грунт;
  • - дренаж;
  • - рослини.
Інструкція
1
Підберіть посудину для майбутнього садка. Це може бути пластикова або скляна пляшка або банку, акваріум, ваза обсягом не менше 0,5 л. Бажано не використовувати судини з кольорового скла, оскільки воно затримує світло, що погано позначиться на розвитку рослин. Ємності ретельно промийте із содою. Обдайте окропом два-три рази і просушіть.
2
Підберіть грунт, відповідний для рослин, які ви збираєтеся вирощувати в міні-садку. Це може бути готовий універсальний грунт, суміш торфу і піску для сукулентів і кактусів або перліт. Насипте субстрат на дрібне сито, обдайте його окропом і дайте воді стекти.
3
На дно ємності насипте дренаж. Підійде дрібна галька, черепашник, пісок, тобто будь-який матеріал, який легко пройде через шийку пляшки. Потрясіть посудину, щоб розрівняти дренаж. З щільного листа паперу скрутіть воронку. Через неї насипте в пляшку грунт.
4
Підберіть рослини для міні-саду в пляшці. Для початку найкраще взяти невибагливі бальзаміни, колеуси, традесканції, сукуленти, кактуси. Мікроклімат в закритій ємності за смаком тропічним рослинам, наприклад, пеперомии, фітонії, пілее і багатьом іншим. Поєднуючи рослини, враховуйте, чи підходять вони за зовнішнім виглядом і умов зростання.
5
Паличкою зробіть поглиблення в грунті. Держак або маленьке рослина з невеликими країнами візьміть довгим пінцетом. Опустіть його в поглиблення і прикопайте тим же пінцетом або паличкою. Таким же чином посадите всі інші рослини. Живці в посудині вкорінюються дуже швидко. Вже через 5-7 днів у них з'являться міцні корінці, і рослини почнуть швидко розвиватися. Поверхня ґрунту прикрасьте красивими камінчиками, які попередньо промийте під проточною водою і обшпарте окропом.
6
Для поливу зробіть жолобок, наприклад, з шматочка пластикової пляшки. Поливайте садок, обережно наливаючи по ньому воду кімнатної температури. Влітку полив повинен бути частим. Недолік вологи помітний відразу ж. Взимку частоту поливу скоротіть. Підгодовуйте так само, як і звичайні рослини через кожні два тижні, але рекомендовану дозу зменшите на половину.
Зверніть увагу
Щоб рослини в пляшці не хворіли, все має бути стерильно.