Як навчити дитину читати в 6 років.

Навчання читання - процес трудомісткий, вимагає від того, хто займається з дитиною, терпіння і такту. Навчити дітей читати сьогодні намагаються мало не з пелюшок. Але тільки до 5-6 років дитина починає проявляти усвідомлений інтерес до читання, не нав'язаний йому дорослими, а викликаний прагненням навчитися читати самостійно. Саме в цей період навчити малюка читати найлегше.
Вам знадобиться
  • Азбука, картки або кубики з буквами, плакат з алфавітом
Інструкція
1
Зробіть картки з буквами. Для їх виготовлення можна взяти картон, папір, дощечки, пластик. На кожній картці зобразити по одній букві. Кількість карток має бути близько 100, щоб всі букви алфавіту були представлені в двох-трьох примірниках. З цих карток ви з дитиною зможете складати слова, що складаються з одного, двох і більше складів. З цією ж метою можна використовувати кубики з буквами.
2
Повісьте на стіну або спеціальну дошку-алфавіт, щоб вона завжди був у дитини перед очима. Зараз у продажу є «говорять» плакати з буквами. Коли малюк натискає на картинку з буквою, плакат «вимовляє» її вголос, а потім проговорює слово, що починається з цієї літери.
3
Купіть абетку. Незважаючи на те, що технологій навчання читання мається зараз величезна кількість, заняття по абетці не втратили своєї ефективності. Необов'язково купувати таку ж книгу, яка буде в дитини в 1 класі. Виберіть будь посібник на свій смак, їх ефективність приблизно дорівнює.
Зверніть увагу
Не варто проводити заняття, якщо дитина втомилася, прихворів або просто не в настрої. Навчання має приносити задоволення, інакше існує ризик надовго відбити у малюка бажання вчитися. З цієї ж причини не варто перетворювати процес навчання в муштру, карати дитину за непосидючість і небажання продовжити заняття.
Корисна порада
Навчання читання слід проводити у вигляді цікавої гри. Щоб малюк не втомився, присвячуйте занять 10-15 хвилин в день. На перших порах цього буде цілком достатньо.