Як вибрати правильні шпалери: 6 практичних рад.

Шпалери - один з важливих елементів декору приміщення. Їм під силу візуально зробити кімнату темніше або світліше, більше або менше. Щоб стіни вашого будинку радували вас кожен день, необхідно вибрати правильні шпалери.

Візуальний ефект

При виборі шпалер завжди орієнтуйтеся на особливості приміщення, в якому вони будуть поклеєні. Шпалери з принтом великого розміру або горизонтальними смужками візуально зроблять кімнату нижче, а з вертикальними смугами, навпаки, «витягнуть» приміщення. Якщо ви бажаєте розширити простір, сміливо вибирайте шпалери з дрібним малюнком або в світлій колірній гамі.

Освітленість кімнати

Не останню роль у виборі шпалер грає освітленість приміщення. Для світлої кімнати краще вибрати шпалери в холодних відтінках, наприклад, сині, блакитні, зелені або рожеві. Для погано освітленого приміщення підійдуть шпалери в теплих тонах: жовті, коричневі, червоні, молочні, кавові, абрикосові.

Маскування недоліків

Ідеально рівних стін практично не буває. Якщо ви бажаєте приховати нерівності стін, зверніть увагу на шпалери з набивним малюнком чи іншими декоративними премудростями. Навіть невеликі цятки у вигляді крапельок чудово маскують вельми значні огріхи на стіні.

Характер приміщення

Вибирайте шпалери в залежності від призначення приміщення. Для кімнат з підвищеним ступенем забрудненості, зокрема, для прихожих або коридорів, варто вибрати вініл, шовкографію або зовсім шпалери під фарбування. При необхідності їх завжди можна протерти вологою ганчіркою.

Прагнення до різноманітності

Якщо ви любите часті зміни, зупиніть вибір на флізелінових шпалерах. Їх згодом завжди можна перефарбувати в інший колір!

Екологічність

Не варто забувати про екологію. Якщо ви дорожите своїм здоров'ям, купуйте паперові шпалери, які вважаються найбільш екологічними. До даної категорії також належать текстильні та бамбукові шпалери.