Як вибрати монітор.

Монітор - це компонент будь-якої комп'ютерної системи, вплив якого на весь процес роботи за комп'ютером важко переоцінити. Саме з монітором користувач контактує в першу чергу, саме від монітора залежить, чи буде він після декількох годин роботи за комп'ютером відчувати себе втомленим і розбитим, або ж збереже сили і енергію. Тому вибір монітора - один з найбільш відповідальних етапів комплектування комп'ютерної системи.
  1. Найбільш простим аспектом вибору останнім часом став тип монітора. Якість LCD-панелей досягло дуже хорошого рівня, а їх вартість істотно знизилася, так що ЕПТ-трубки можна вважати остаточно пішли в історію.
  2. Виробник монітора, як це не дивно, на споживчі властивості пристрою впливає незначно. Головна частина LCD-монітора - власне LCD-матриця - є виключно складним у виробництві, і власне виробництво з числа відомих брендів розгорнули лише Samsung, Acer, Nec, Mitsubishi, альянс LG.Philips, Hitachi, Quanta, Sanyo, Fujitsu і Sharp. Це значить, що навіть такі значущі бренди, як Sony або ViewSonic, фактично займаються лише складанням монітора з готових компонентів, вироблених на стороні. Відповідно, якість монітора буде залежати лише від якості придбаної LCD-панелі (яке стандартно) і якості збірки (в якому у відомих брендів також в будь-якому випадку не доводиться сумніватися).
  3. Тип LCD-матриці - окрема велика тема. Існує кілька типів, вони різняться в основному за часом відгуку, куту огляду і якості чорного кольору. Однак у більшості сучасних моделей ці параметри цілком прийнятні для вирішення повсякденних завдань рядового користувача, а користувачі, що потребують ексклюзивних параметрах, і так відмінно зможуть вибрати монітор з представлених на ринку моделей верхнього цінового сегмента.
  4. Співвідношення сторін 16: 9 також стало майже стандартом. Хоча і 4: 3 розшукати поки що реально, але щоб вибрати монітор такого формату для придбання необхідно мати які-небудь особливі причини.
  5. Як правило, одним з основних параметрів монітора вважається яскравість. Середнє значення близько 300 кд/м2. При меншій яскравості зображення буде бляклим, при більшій - занадто яскравим, втомлює очі. Напевно, в якихось ситуаціях велика яскравість корисна, так що хочете ви переплачувати за неї - вирішуйте самі.