Як позбутися від вушного кліща у кота.

Якщо ваша кішка часто чеше вуха і трясе головою, а всередині вушних раковин ви помічаєте темний наліт, швидше за все, тварина турбує вушний кліщ. Ці паразити завдають коту безліч незручностей і борг господаря - позбавити домашнього вихованця від них якомога швидше. Сучасні медикаменти дозволяють швидко і надійно впоратися з проблемою.
Інструкція
1
Позбутися від вушного кліща у кота непросто. Насамперед необхідно якомога ретельніше очистити вуха. Вам знадобиться спеціальний лосьйон, який можна купити в ветеринарній аптеці. Якщо такого препарату немає, скористайтеся очищеним рослинним маслом. Умочіть в нього ватяну паличку і обережно зчистити скоринки. Особливо акуратно дійте всередині вушного проходу. Якщо скоринки присохли, капніть в вухо трохи лосьйону, помасажуйте раковину, а потім приступайте до очищення. Масло у вуха закопувати не слід.
2
Щоб кіт не дряпався, загорніть його в махровий рушник. Фіксуйте лапи тварини - швидше за все, вихованець буде вириватися. Постарайтеся не завдавати коту болю, проте не припиняйте процедуру, поки вушної прохід не буде прочищено.
3
Наступний етап - лікування. Для знищення кліщів випускають багато самих різних препаратів. Надійніше всього засоби нового покоління - вушні краплі, що знищують кліщів на всіх стадіях розвитку. Дійте відповідно до інструкції на упаковці. Звичайно потрібно пустити в кожне вухо по парі крапель, а потім, нахиливши голову тварини, помасажувати біля основи вуха. Не дозволяйте коту трясти головою - ліки повинні залишатися в вушному проході.
4
Через 2-3 дні процедуру очищення і закапування доведеться повторити, навіть якщо вам здається, що кірочок у вусі вже немає. Якщо ж кірочок і гнійних виділень раніше багато, проведіть очистку втретє. Якщо в будинку є інші домашні тварини, проведіть профілактичну обробку і їм - вушний кліщ дуже заразний і зазвичай вражає всіх вихованців, що контактують один з одним.
5
Замість крапель у вуха можна використовувати препарати, що наносяться на холку. Вони особливо ефективні в якості профілактичних заходів. Такі краплі ідеальні для тварин, що мають вільний доступ на вулицю. Вони ефективно знищують не тільки вушних кліщів, але і бліх та інших шкірних паразитів. Капніть трохи засобу на холку - тварина не повинна мати можливості їх злизати. Повторної обробки не потрібно - засіб діє протягом декількох тижнів.