Як фотографувати з глибокою різкістю.

Для якісної фотографії важливо не тільки освітлення і композиція, але і глибина різкості. Цей показник означає відстань, на якому предмети на фотографії можуть бути чіткими. За рахунок правильного налаштування такого параметра при зйомці можна досягти потрібного оптичного ефекту.
Вам знадобиться
  • - фотоапарат;
  • - змінні об'єктиви.
Інструкція
1
Виберіть фотоапарат, на якому можлива настройка різкості. При наявності фінансової можливості придбайте дзеркальну камеру - її вартість виправдовується високою якістю знімків, які можна зробити з її допомогою. До того ж згодом ви зможете поліпшити її технічне оснащення, наприклад, за допомогою установки нового об'єктива.
2
Продумайте композицію майбутнього знімка і то відстань, на якому вам потрібно буде фотографувати. Наприклад, якщо ви хочете акцентувати увагу на якомусь об'єкті на першому плані, що знаходяться поблизу від фотографа, то різкість не повинна бути великою. Якщо ж для вас важлива чіткість фону, встановлюйте максимальні параметри на вашій камері.
3
Виберіть відповідний режим зйомки, в якому фотоапарат сам налаштовує для вас різкість. Наприклад, при установці функції «Портрет» різкість буде неглибокою, а фокусування знімка доведеться на головну фігуру в композиції, що знаходиться на передньому плані. При виборі зйомки в пейзажному режимі різкість буде максимальною.
4
Скористайтеся можливістю самостійних налаштувань. Різкість можна регулювати за допомогою зуму, що буде помітно в віконці видошукача.
5
При необхідності поміняйте об'єктив. Такий показник, як фокусна відстань залежить від цього типу обладнання. Наприклад, ширококутні об'єктиви з відносно коротким фокусною відстанню підходять для зйомки з глибокою різкістю. Водночас фіксовані об'єктиви без зума - підходящий варіант для портретної зйомки.
Корисна порада
Якщо ви в момент фотографування не впевнені в тому, якої глибини вам потрібна різкість, налаштовуйте максимальну. В цьому випадку при комп'ютерній обробці фотографій ви згодом зможете внести необхідні зміни. У протилежній ситуації вам буде набагато складніше, а то й зовсім не можливо, зробити розмитий фон більш чітким.