Як навчитися правильно мислити.

Без думок немає свідомості. Згідно крилатою фразою, людина мислить, отже, він існує. Виходить, що мислити - це певною мірою дію, яке можна виконувати або вірно або невірно. Навчитися правильно мислити можна якщо довгий час практикувати слідуючи декільком пунктам, які складають основу правильного мислення.
Інструкція
1
Забудьте про емоції. Емоції - дестабілізуючий фактор для вашого розуму. Не раз і не два ви чули, та й самі потрапляли в такий стан, який можна назвати "помутніння розуму". Звичайно, абсолютно відмовитися від емоцій неможливо, але на короткі терміни необхідно абстрагуватися від них, щоб можна було накласти певну логіку.
2
Для того, щоб правильно мислити, потрібно пам'ятати, що при ваших діях є три позиції: ваша, яка здійснює дію, позиція людини, на якого спрямована дія, і позиція спостерігача, який дивиться з боку. Мовою психології ці позиції називаються перша, друга і третя позиції відповідно.
3
В першу очедь, встаньте в свою позицію. Оцініть правомірність, резонність і причини, які спонукали вас до дії. Оцінюйте виходячи з того, що є цінним і пріоритетним для вас.
4
Потім переміститеся в другу позицію. Оцініть ситуацію з боку людини, щодо якої вчиняється дія. Розгляньте варіанти того, чи очікує він це дія, яким він його бачить і на які думки його сподвигнет цю дію.
5
Тепер встаньте в третю позицію. Подивіться на ситуацію з боку, мовою логіки обґрунтуйте правомірність дії без урахування передумов. Відокремте достатню вплив від недостатнього. Переміщайтеся по всіх трьох позиціях, поки не досягнете оптимального результату, потрібного вам.
Корисна порада
Не варто застрявати в одній позиції надовго - ви повинні дивитися на ситуацію з усіх боків одразу, тільки так ви досягнете ідеального рішення.