Як визначити в квартирі сторони світу. Як дізнатися правильно де південно захід.

Для використання принципів фен-шуй необхідно досить точно знати напрямки сторін світу. Згідно цієї східної практиці символічного освоєння простору, таке знання дозволить внести в вашу міську квартиру гармонію, спокій і затишок, радість і процвітання. Але як бути, якщо під рукою немає компаса, а розташування сторін горизонту невідомо? Не поспішайте прощатися з мріями про досягнення гармонії в своєму житлі.
Вам знадобиться
  • Годинники зі стрілками і циферблатом, Сонце; Полярна зірка
Інструкція
1
Перший спосіб заснований на тому, що на широті Середньої смуги Росії Сонце приблизно розташоване в 7:00 ранку на сході, в 13 годин - на півдні, в 19 годин - на заході. Керуючись цією інформацією, ви легко можете визначити сторони світу в квартирі, зрозуміло, в ясну сонячну погоду.
2
Більш точно зорієнтуватися по денного світила вам допоможуть стрілочні годинник. Розташуйте годинник горизонтально. Встановіть годинну стрілку так, щоб вона була спрямована в точності на Сонце. Розділіть кут між годинниковою стрілкою і напрямом на позначку 1:00 навпіл прямою лінією. Ця лінія буде вказувати напрям на південь.
3
Щоб визначити напрямок на південь, майте на увазі, що до 12 години дня навпіл ділиться кут, який годинна стрілка повинна пройти до години дня. Після 12 години дня вам необхідно розділити навпіл ту дугу, яка пройдена стрілкою після години дня.
4
В ясну і безхмарну ніч досить просто визначити сторони горизонту за зірками. Знайдіть на небі сузір'я Великої Ведмедиці, що нагадує за формою ківш. Подумки проведіть через дві крайні зірки ковша пряму. П'ять разів відкладіть на цій прямій відрізок, рівний відстані між зазначеними зірками. Закінчення п'ятого відрізка і буде вказівкою на Полярну зірку, тобто на північ. Це кінцева зірка в ковші Малої Ведмедиці.
5
Якщо поблизу від вашого будинку розташований православний храм, це також допоможе вам визначити сторони світу. Справа в тому, що церковні будови завжди орієнтовані за сторонами. Опущений кінець нижньої поперечини хреста на куполі церкви звернений на південь, а той край перекладини, що піднятий - на північ. Церковний вівтар знаходиться на сході.
Корисна порада
«Фен-шуй міської квартири», Річард Вебстер, 2005