Настільна гра своїми руками.

Настільні ігри - відмінний спосіб приємно провести час з друзями та родиною. Майже в кожній компанії, члени якої часто грають в настільні ігри, з'являються свої домашні правила - так звані "хоумрулс", формуються свої переваги - довгі чи короткі гри, стратегії, "ролёвкі" або логічні ігри і т.д. І рано чи пізно кому-небудь приходить в голову ідея створити таку настільну гру, яка підходила б саме його компанії.
Вам знадобиться
  • Різнокольорові ручки, папір, олівці, комп'ютер і принтер.
Інструкція
1
Визначтеся з жанром: стратегія, тактична "боївка", рольова, карткова гра, ходилка-бродилка, логічна зразок шашок або інша. Існують гри на стику жанрів. Від обраного напрямку напямую залежать сеттинг і - більшою мірою - механіка гри.
2
Сеттінг - це світ, в якому проходитимуть ваші пригоди. Їх кількість обмежено тільки вашою фантазією. Фентезі-світи, космос, доісторична епоха, далеке майбутнє з кіборгами і лазерами, Дикий Захід, Стародавня Греція, Марс ... Але мало придумати світ - потрібно зробити так, щоб ваш світ був внутрішньо не суперечливий. Не заважає придумати його історію і закони.
3
Для кожного сеттинга і для кожного жанру потрібна своя механіка гри. Серце рольової гри - рольова система, економічної стратегії - способи виграшу і події, колекційної карткової гри - порядок ходів, правила повороту і/або зняття і викладання карт, тактичної бойової гри - персонажі і порядок нанесення пошкоджень і т.д.
4
Продумайте правила. Вони зазвичай "зав'язані" на механіці, відображають принципи взаємодії між гравцями, закони світу і систему ходів. Продумайте порядок зміни правил.
5
Займіться виготовленням макета гри. У нього входять: ігрове поле, фішки, картки, кубики. Все це можна намалювати від руки і вирізати. Але якщо ви хочете запропонувати свою гру видавцеві, краще все оформити на комп'ютері. Ви можете користуватися для виготовлення гри "класичними" редакторами Word або Photoshop, складніше - InDesign, або скористатися спеціальними програмами для верстки настільних ігор, наприклад, DangeonPainter.
6
Проведіть бета-тестування. Перше бажано провести поодинці, щоб усунути очевидні "косяки". Потім можна зібратися з друзями чи рідними. Бажано, щоб у них вже було досвід гри в настільні ігри, інакше їм може не сподобатися. А ваша гра може виявитися не так вже й погана.
7
Остаточна "доведення" гри. Враховуйте досвід гри з "фокус-групою". Приберіть всі перекоси в механіці, стабилизующие економіку, відрегулюйте потужність лазерів, перекис мечі на орала, одягніть орків і ельфів в різні типи броні, відберіть у інопланетян сокири і вручите їм бластери - і вперед, до нових пригод!
8
Якщо гра вийшло на ура, можете спробувати запропонувати її видавцям. Багато виробники настільних ігор шукають талановитих авторів. Удачі вам і натхнення!
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=05q78-b1nws