Як правильно записати конспект лекції.

Правильно законспектувати лекція - це ключ до успіху на іспиті. Важливо не просто встигати записувати всю потрібну інформацію, яку диктує викладач в аудиторії, а й правильно її структурувати і оформляти - тоді й писати доведеться менше, і користі конспект принесе більше. До того ж таку лекцію читати набагато простіше і приємніше, ніж неохайно оформлені записи. А коли лекція - єдине джерело інформації по темі, грамотне її оформлення - питання найпершим важливості.
Вам знадобиться
  • Зошит в клітку, набір різнокольорових ручок і олівців.
Інструкція
1
Залишайте поля шириною не менше 2 сантиметрів (або 4 клітини). Можна прокреслити їх за допомогою лінійки або купити зошит з уже оформленими полями. На полях ви можете проставити дату, позначати значками особливо важливі місця лекції, приводити список умовних скорочень, оформляти пункти плану.
2
Пишіть через клітку! А ще краще - через дві. В такому випадку ви завжди зможете доповнити ваш конспект новими відомостями, або виправити допущені помилки. Зрештою, лекція, записана через клітку, читається краще, а очі втомлюються менше.
3
Пишіть крупним почерком, чи не дрібнити! Це, звичайно, небагато сповільнить швидкість написання лекції, але для збільшення швидкості слід користуватися іншими методами. Вам же важлива розбірливість почерку. Не пишіть як курка лапою. Важливо ж не тільки записати лекцію, але потім і прочитати її.
4
Залишайте на початку лекції трохи рядків, щоб записати туди план. Буває, що викладач сам диктує на початку пари план. Обов'язково його записуйте. Це набагато важливіше, ніж здається спочатку. Справа в тому, що лекція може охоплювати кілька питань, які потім будуть розкидані по всьому іспитовому запитальника. Наприклад, тема «Іменник» може включати в себе підпункти «Рід», «Падіж», «Число», які в запитальникові перетворяться в питання: «Що таке рід іменника?», «Що таке відмінок?» І т.д. Підпункти плану допоможуть вам зорієнтуватися і виділити головне. Може бути, і всю лекцію цілком читати не доведеться.
5
Обов'язково ставте на полях конспекту дату лекцію і тип заняття. Можна вказувати також викладача, якщо курс ведуть двоє або якщо «основний» викладач захворів, а його замінює інший. Справа в тому, що їх точки зору на один і той же предмет можуть не збігатися. Тоді на іспиті ви потрапите в неприємну ситуацію, коли викладач скаже: «Звідки ви почули цю дурницю? Все не так. Ідіть, навчайте, потім пересдадіте ». Тоді ви зможете сміливо показати йому конспект лекції «чужого» викладача і пояснити, що готувалися по ній.
6
Використовуйте різні кольори пасти і підкреслення. Це допоможе навести порядок у записі лекції і акцентувати увагу на певних важливих місцях.
7
Використовуйте скорочення! Це можуть бути: Загальноприйняті: і т.д. - І так далі, і проч. - Та інше, млн - мільйон, р. - Рубль, $ - долар, sic! - Важливо і багато інших; Ваші особисті: слово «наприклад» я зазвичай скорочую до «н-р», «мовознавство» - «яз-е», «філологія» - «Ф.» і т.д.; Словарні: ви позначаєте великою літерою або абревіатурою слово, термін або поняття, винесені в заголовок теми. Наприклад, якщо тема «Присудок», не варто писати це слово постійно, скоротіть його до «С.» - і так зрозуміло, про що йде мова; Ситуативні: коли ви помічаєте, що в мові лектора прослизають одні й ті ж слова чи формулювання , ви можете їх сміливо скорочувати або позначати значком, винісши скорочена слово на поля - щоб потім не забути, що ви зашифрували під цією карлючкою; Елементи скоропису: деякі постійно їх вживають слова можна замінити значками, употребляющимися в скоропису, наприклад, замість слова «який» ставлять знак «альфа».
Зверніть увагу
Пам'ятайте, ви записуєте лекцію не для когось, а тільки для себе. Чим буде зошит з конспектами лекцій під час підготовки іспиту - макулатурою або корисним інструментом - залежить виключно від вас!