Як швидко підготуватися до іспиту.

Три дні до іспиту - багато чи мало? Скільки студентів, стільки й думок. Комусь взагалі досить ночі, щоб вивчити китайську, а хтось і за півроку не може зрозуміти, в чому різниця між підметом і присудком. Але саме такий термін - три дні - зазвичай дається на підготовку до іспиту на очному відділенні вузу. І саме в нього потрібно постаратися укластися студенту, щоб підготуватися і отримати на іспиті заслужену п'ятірку.
Вам знадобиться
  • Конспект лекції, підручники.
Інструкція
1
Використовуйте конспект лекції. Як не дивно, саме лекційні записи містять максимум потрібної інформації. Викладач вже вивчив десятки джерел, скомпілював всі знання і видав їх студентам. Відмінне знання всього того, що викладено в лекціях, гарантує у багатьох випадках тверду четвірку. А для п'ятірки все ж потрібно знати трохи більше.
2
Не варто обкладатися підручниками та конспектами. Виберіть одне видання в якості основного. Ще два-три можете використовувати в якості допоміжних, якщо раптом в «основному» відповіді на якесь питання немає або він викладений недостатньо добре.
3
Ретельно вивчіть запитальник і відзначте різними кольорами ті питання, які ви знаєте, ті, які не знаєте і ті, які знати не хочете, але вчити все одно доведеться.
4
Не менш ретельно простудіюйте зміст учня і зіставте його розділи з текстами питань. Можете акуратно відзначати на полях змісту номери питань - втім, краще зробити копію листа зі змістом. Також простудіюйте ваші конспекти і винесіть на поля номера питань.
5
Чи не готуйтеся за методом «від простого до складного»! Чергуйте прості і складні питання. Ваш мозок повинен постійно працювати, але не в режимі перевантаження. Знайомі питання допоможуть вашій голові розслабитися, а свідомість того, що ви хоч щось знаєте, здорово підбадьорює!
6
Чергуйте розумову працю з фізичною. Сходіть помийте посуд. Прогуляйтеся на балкон. Вигуляйте собаку. Винесіть сміття. У процесі такої нехитрої роботи ви можете роздумувати над питаннями, щось повторювати, а якщо відчуваєте, що «чайник закипає», киньте думати і просто розслабтеся.
7
Концентруйтесь! Створіть собі комфортну обстановку. Попросіть близьких вас не турбувати. Увімкніть музику або, навпаки, обейте всі стіни поролоном для ідеальної тиші. Але не замикайтеся в собі. Дивіться на себе частіше в дзеркалі. Якщо ви бліді, як Дракула, або кошлаті, як Ейнштейн - вистачить мозкового штурму, пора відпочивати.
8
Готуйте шпаргалки. Коротка, тезова запис на малій площі шпаргалок допомагає здорово структурувати знання. Головне - залиште шпаргалки в день іспиту будинку або подаруйте їх кому-небудь. Самі не користуйтеся - ви і так все знаєте, а якщо викладач помітить, що ви списуєте, на хорошу оцінку можна не сподіватися.
9
В день перед іспитом дайте собі поблажку. Розслабтеся, ні про що не думайте. Полежіть у ванні. Покличте у вікно халяву. З'їжте п'ять пачок чіпсів. Подивіться кіно, яке давно мріяли подивитися. У ніч перед іспитом Не готуйте, обов'язково виспіться. Можливо, завтра ви «провалитесь» і підете на перездачу, так хоч не будете на іспиті як сонна муха.