Що таке високоточне супутникове позиціонування.

Чи можна підчепити яйце ковшем екскаватора? Можна, якщо він обладнаний системами автоматизації управління (САУ) на основі ГЛОНАСС/GPS.
Високоточну супутникове позиціонування - поширена на Заході технологія, відносно недавно прийшла в Росію. Суть технології - в уточненні сигналу, одержуваного з навігаційних супутників систем ГЛОНАСС і GPS (є й інші супутникові системи - Beidou, QZSS і Galileo, але говорити про їх широкому застосуванні поки рано) за рахунок їх обробки наземними апаратно-програмними комплексами - мережами референцних станцій .

Навіщо це потрібно? У всіх є мобільний телефон або автомобільний навігатор. Можливо, ви стикалися з ситуацією - ви ведете машину, покладаючись на показання навігатора. У якийсь момент він каже «Поверніть направо». Але ви бачите, що насправді поворот ви вже проїхали. Це викликано тим, що в найкращому випадку побутової навігатор дає точність визначення місцезнаходження не краща 5 метрів, а зазвичай - в плямі від 10 до 100 метрів (в залежності від багатьох умов). Така низька точність пояснюється тим, що між супутниками і поверхнею Землі - майже 20 тис. Кілометрів. Радіосигнал, що надходить на ваш навігатор, змінюється в результаті фазових спотворень і атмосферних неоднорідностей. Для того, щоб підвищити точність супутникового сигналу, створюються наземні апаратно-програмні комплекси, уточнюючі супутниковий сигнал до 1 см в плані і 2 по висоті шляхом введення так званих супутникових поправок.

Така точність не потрібна звичайній людині. Навіть враховуючи похибки і незручності при помилках навігаторів, існуюча точність цілком достатня. Високоточна супутникова навігація на основі мереж референцних станцій потрібна для промислового використання - автоматизації роботи машин і механізмів, деформаційного моніторингу критично важливих і небезпечних об'єктів, підвищення точності геодезичних робіт.

Використання високоточних навігаційних поправок дозволяє заощадити великі кошти за рахунок економії матеріалів, оптимізації робіт при одночасному підвищенні якості робіт і їх ефективності. Створенням мереж високоточного супутникового позиціонування в Росії займається тільки одна організація: спільне підприємство, створене американською компанією Trimble і ВАТ "Російська корпорація ракетно-космічного приладобудування та інформаційних систем" - "Руснавгеосеть"