Ванна кімната. Етапи ремонтних робіт.

Збираєтеся ремонтувати свою квартиру, але не знаєте з чого почати? Починайте з ванни. Як це зробити? В якій послідовності? Який інструмент використовувати? Ми вам підкажемо. І ще розповімо про те, як правильно підібрати матеріал і дизайн самого відвідуваного місця в квартирі.
Приступати до ремонту рекомендується з ванни і туалету. По-перше, це саме трудомістке, а по-друге, це ті кімнати, без яких важко обходитися в житті. Правильніше за все для початку скласти план, тобто прикинути, де і що буде перебувати, краще все це замалювати, щоб картина була більш зрозумілою.

Потім необхідно визначитися з матеріалами, провести обрахування й придбати їх. Прибрати зі стін та підлоги старі матеріали, все зачистити. Якщо сантехніка придатна, залиште її, але якщо вона втратила вигляд, то найкращим варіантом буде замінити її. Обов'язково вивести стіни по рівню. Це важливий етап в ремонті ванного приміщення.

Стару плитку найлегше збити за допомогою звичайного перфоратора. Після того як зчистили всі стіни, починаємо займатися проводкою електрики. Враховувати необхідно все, починаючи від світильників і закінчуючи розеткою для пральної машини. Після кладки кахлю цим процесом займатися буде пізно. Тому все потрібно продумати до дрібниць. Встановлюємо двері, бажано без полотна, його можна буде навісити після закінчення ремонту, так полотно буде застраховане від подряпин і пошкоджень.

Після цих процедур приступаємо до стель. В залежності від уподобань стелю можна просто вирівняти і покрити фарбою будь-якого кольору для стель або втілити якісь сміливі дизайнерські задумки - зробити, наприклад, дзеркальний або багаторівневий стеля з вбудованими світильниками. Дуже часто застосовується навісну стелю, але тут не треба забувати, що ванна кімната з підвищеною вологістю, а навісні стелі розмножують всякого роду грибки.

Вибираємо плитку за смаком, вона буває різного розміру, різної структури і дизайну. Дуже добре виглядає у ванних кімнатах плитка матової поверхні, вона зручна в обслуговуванні і не залишає розлучень. Бездоганно викласти плиткою підлогу і стіни - дуже складне завдання, і якщо є можливість, для цього виду робіт краще найняти професіонала. Після того як з плиткою покінчено, приступаємо до установки сантехніки.

При установці самої ванної необхідно звернути увагу на те, щоб вона стояла чітко горизонтально. У сучасних ванн для регулювання довжини ніжок є спеціальні болти. Залишилося встановити унітаз, пральну машинку. Всі підключити до систем водопроводу і каналізації. Ставимо на місце вимикачі та розетки, вішаємо дверне полотно. Закінченням ремонту можна вважати установку декору, дзеркал і гачків.

Якісний ремонт у ванній буде радувати свого господаря десятиліттями.