Як застосувати шипучі напої в господарських цілях.

Пепсі, фанта, кола, спрайт. Хто з нас не пробував якийсь із цих булькаючої напоїв? Думаю, що таких майже не знайдеться. А між тим відомо, що складові цих напоїв - інгредієнти, які представляють із себе хімічні сполуки з вельми практичними в господарстві властивостями. Поговоримо про їх побутовому застосуванні.
Вам знадобиться
  • газовані напої (спрайт, кока-кола, пепсі, фанта).
Інструкція
1
Хімічні сполуки у фанти, спрайту, кока-колі, пепсі, визнані харчовими, - це, в першу чергу, кислоти, які надають напоям смак і роблять можливим їх тривале зберігання. Ці кислоти з успіхом впливають на накип, наприклад, електричного чайника. Наліт сходить як з металевою, так і з пластиковою поверхонь при кип'ятінні будь-якого з цих напоїв.
2
За допомогою спрайта, пепсі, кока-коли або фанти можна мити фаянсовий, порцеляновий, скляний посуд, а також очищати емальовані поверхні каструль. Найкраще миючий вплив шипучих напоїв виходить при замочуванні в них.
3
Також очисні властивості фанти або спрайту можна перевірити під час приведення в порядок сантехніки. Наприклад, залити літр напою в унітаз і залишити на пару годин. Шипучка відмінно роз'їдає все нальоти і іржу, тому нутрощі санвузла стануть білими. Можна додавати будь-який з напоїв в бачок, тоді будуть виявлятися не тільки очисні властивості, а й запах коли або фанти буде освіжати приміщення.
4
Для очищення плям з одягу можна використовувати спрайт або севен-ап, напої, де немає яскравих барвників. Потрібно замочити пляму в шипучку хвилин на 20, а потім випрати машинним способом. Не бійтеся, що напій солодкий, цукор розчиняється у воді і прополіскується без залишку.
5
Складові шипучих напоїв є непоганими розчинниками. Тому і спрайт, і кола, і пепсі підійдуть для миття шибок, дзеркал і навіть скла автомобіля, включаючи фари. Первинна обробка шипучим напоєм, який розчинить бруд, потім протирання вологою ганчіркою, щоб змити солодкість. І ви переконаєтеся, що скло заблищить, як новеньке!
Корисна порада
Як бути з вживанням цих напоїв всередину, вирішувати вам. У всякому разі не зловживайте.