Як красиво грати на піаніно ?

Мало хто з нас не хотів навчитися зіграти улюблену мелодію на фортепіано. Наприклад, твори великих класиків або саундтрек до фільму. Але після декількох спроб це заняття починає здаватися занадто важким, і новачки закидають його. Насправді тут немає нічого складного.
Насамперед, звичайно ж, вам потрібно вивчити нотну грамоту. Вона дуже легка і навчання представлено в будь-якому підручнику для початківців музикантів, так що з цим проблем виникнути не повинно. Далі вам потрібно навчитися, як правильно сидіти за інструментом. Не варто ігнорувати цей крок, тому що від посадки багато залежить. Сидіти потрібно якомога вище і якнайдалі від інструменту. Відстань між корпусом вашого тіла і кришкою піаніно має дорівнювати відстані витягнутих рук. Сидіти потрібно тільки на краю стільця.

Після того як ви прийняли правильне положення, можна приступити до розбору твору. Якщо ви зовсім новачок, то не потрібно вибирати дуже складні твори, в яких багато акордів, швидкий темп, тому що якщо у вас не вийде, ви розчаруєтеся і кинете заняття музикою. Намагайтеся для початку вибирати тексти, в яких менше різних переходів, але щоб воно обов'язково вам подобалося. Визначившись з твором, найкраще знайомитися з текстом, розбираючи кожну руку окремо, а потім з'єднати їх. Не забувайте про рахунок.

Для початку краще вважати вголос або скористатися метрономом. Найважливіше - це не бути затиснутим під час гри. Ви повинні сидіти прямо, при цьому тіло повинно бути розслабленим, а пальці чіпкими. Ви повинні насолоджуватися своєю грою, а не просто заучувати текст. Пальці самі запам'ятають, в якому напрямку їм рухатися після декількох повторів. Для того щоб дуже добре вивчити будь-який твір, його знадобиться зіграти не одну сотню разів. Щоб музика дійсно звучала живий, ви повинні відчувати, де потрібно зіграти голосніше, а де тихіше; де зв'язати звуки, а де зіграти уривчасто; де уповільнити, а де швидко пробігтися пальцями по клавішах. Цього не домогтися, якщо ви не будете почувати себе вільним. Довіртеся своїм пальцям і емоціям, і тоді народиться мистецтво.