Як швидко прочитати художню книгу.

Вміння швидко читати нагоді і школяру, і студентові, особливо в період інтенсивної підготовки до іспиту. Не обійтися без навичок швидкого читання під час підготовки до іспиту з літератури чи філософії, коли необхідно перелопатити цілу гору літератури, при цьому виділяючи найголовніше і запам'ятовуючи безліч інформації.
Вам знадобиться
  • Будь художня книга, що раніше не прочитана вами, таймер, олівець, ручка, листок паперу, доступ в інтернет
Інструкція
1
Перед тим як приступити безпосередньо до читання обраної художньої книги, вам необхідно провести підготовчу роботу. Знайдіть в інтернеті або в бібліотеці пару критичних книжок або статей про обраної книзі і перегляньте їх. Так ви підготуєте себе до адекватного сприйняття тексту, дізнаєтеся в загальних рисах про композиції і головних героях, художні особливості. Все це значно прискорить читання, ніж похід до повністю незнайомій тексту. Краще потратьте півгодини часу на попереднє знайомство з текстом, ніж потім витрачати дорогоцінні хвилини на кожну сторінку.
2
Візьміть листок і ручку, записуйте імена всіх значущих героїв і основні сюжетні колізії. По-перше, так ви не будете перегортати книгу до початку, гадаючи, що це за герой з'явився. По-друге, така конспективна запис дозволить сюжетом більш якісно «вкластися» у вас в голові. По-третє, при підготовці до іспиту вам не потрібно буде перелопачувати всю книгу, щоб згадати, «про що це взагалі».
3
Поставте таймер. Кожні 30 хвилин робіть паузу в пару хвилин, щоб пройтися, порухатися, поворушити головою. Так ви зможете підтримувати свою працездатність на прийнятному рівні. Яким би ви посидющим не були, втома накопичується і поступово зменшує темп вашого читання. Щоб цього уникнути, робіть перерви.
4
При читанні не ворушите губами. «Думайте» все, що ви читаєте. Немає потреби це промовляти. Думаємо ми швидше, ніж говоримо.
5
Застосуйте на повну котушку своє бічний зір. Читайте зверху вниз, не міняючи горизонтально фокус зору, але охоплюючи поглядом всю сторінку. Ваш погляд повинен схоплювати тільки ключові слова, головним чином, ті факти і події, які впливають на сюжет або розвиток характерів героїв. Опису та міркування взагалі можна опускати, якщо, звичайно, вони не є ключовими особливостями твори, як у Паустовського або Гоголя.
Корисна порада
Відзначайте на полях фрагменти, важливі з точки зору композиції. Виділяйте олівцем опису героїв, ключові сцени. При повторному проглядиваніі книги ви обов'язково звернете на них увагу.