Поради з в'язання новачкам.

Якщо ви взяли в руки гачок або спиці вперше в житті, не хвилюйтеся, згадайте, як ви вчилися писати, і як майстерно ви це робите зараз. На все потрібен час, а наші поради з в'язання допоможуть почати освоєння цього дивного виду рукоділля.
Інструкція
1
Для початку освойте самі основні петлі спицями - лицьова і виворітна, або стовпчики гачком - з накидом і без накиду. Пров'яжіть кожен по 5-10 рядів, поки не відчуєте впевненість.
2
Тепер можна приступити до в'язання зразків візерунків. Це дасть навик поєднання різних петель і накидов, або стовпчиків і повітряних петель. А також ви почнете розуміти опису і читати схеми.
3
Але не затримуйтеся надовго на цьому періоді - починайте в'язати повноцінне виріб! Так, ви не помилилися, тільки в процесі роботи над готовим виробом ви швидко і в комплексі освоїте це вид рукоділля.
4
Звичайно, не варто відразу братися за пальто, хоча це і не заборонено. Але краще, щоб ваше перше виріб було не дуже складним за формою (шарф, серветка). У теж час, беріть візерунок поскладніше, шарф гумкою 1 х 1 нічому вас не навчить. Зараз період освоєння візерунків і «набивання рук». А ось формою вироби займемося трохи пізніше.
5
Рекомендації по вибору першого виробу спицями - шарф з косами або ажурний палантин; гачком - ажурний шарф або серветка.
6
За більш складну річ можна взятися, коли знаки на схемах стануть звичними і ви будете здатні хоча б трохи «бачити» готовий візерунок. Тепер можна взятися за освоєння форм. Це можуть бути: шапочка, шкарпетки, кофта прямого крою.
7
Запам'ятайте, що опис в журналі - розміри, товщина пряжі, щільність в'язання, розмір інструменту - дані тільки для того вироби на картинці. Дуже рідко можна домогтися повного збігу. Та й не потрібно! Ви і ваша манера в'язання унікальні, краще просто все перерахувати, ніж намагатися підігнати.
8
Після того, як пов'язане вами виріб почне влаштовувати вас і людей, які на нього подивляться, переходьте до наступного етапу - творчості. Почніть з простого - поміняйте крій, малюнок, додавайте нові деталі. Повірте - це зовсім не складно, а дуже цікаво.
Зверніть увагу
Як і для освоєння будь-якого нового справи, потрібен час і практика. Приділяйте достатньо уваги своєму хобі і результати почнуть радувати вас досить швидко.
Корисна порада
Процес в'язання будь-якого елементу - від петлі до цілого виробу, можна знайти в інтернеті. Користуйтеся!