Як розробити програму саморозвитку ?

При проектуванні індивідуальної програми розвитку необхідно визначити речі, які найбільш важливі для вивчення, а також скласти план дій. Прагнення до особистого розвитку - це вже перший крок, не варто поспішати в цій справі, вам доведеться багато займатися і вчитися, але якщо все робити правильно, результат буде приголомшливим. Нижче представлені кілька стратегій, які ви можете використовувати при складанні програми індивідуального розвитку.
Інструкція
1
Визначте цілі вашої жізні.Представьте себе літньою людиною, яка озирається назад у минуле. Яким би ви хотіли бачити це минуле? Подумайте про різні аспекти багатою і повноцінного життя. Ким би ви хотіли бути? Чого б хотіли досягти? Значних успіхів у кар'єрі? Вкласти внесок у розвиток суспільства? Вибір тільки за вами. Створіть докладний список ваших життєвих цілей, розподіляючи їх за такими категоріями: сім'я, кар'єра, суспільство, здоров'я, відпочинок, стосунки.
2
Визначте, які особисті якості допоможуть вам у вашій деятельності.Рассмотріте ваші сильні сторони, які будуть необхідні для досягнення життєвих цілей. Наприклад, ваші прекрасні ораторські навички міжособистісного спілкування будуть просувати вашу мету домогтися суспільного визнання. Ваші технічні навички дозволять вам створити продукт, який повністю змінить життя суспільства. Продовжуйте розвивати ваші сильні сторони.
3
Подумайте про слабостях.Подумайте, які ваші особисті якості будуть заважати просуванню ваших життєвих цілей. Для соціально стриманого людини, метою якого є вийти заміж і мати дітей, надмірна сором'язливість може стати перешкодою у залученні відносин. Створіть план зміцнення своїх слабкостей. Якщо ви сором'язлива людина, то вам необхідно брати участь у суспільному житті. Якщо у вас слабка фізична підготовка, то потрібно найняти особистого тренера або щодня виконувати спеціальний комплекс вправ.
4
Призначте терміни досягнення целі.В можете виділити 6 тижнів для того, щоб скинути 10 кг. або 5 років, щоб відмінно закінчити навчання в університеті. Установка терміну досягнення мети дуже важлива. День, в який ви повинні виконати вашу місію утримуватиметься на рівні підсвідомості і спонукати вас робити все необхідне для досягнення мети.
5
Ознайомте з вашим планом блізкіх.Поделітесь планом розвитку з іншими. Попросіть їх поділитися своєю думкою і підтримати вас на вірному шляху. Близькі люди також можуть вам нагадувати про терміни досягнення мети, тим самим вам буде набагато простіше тримати відповідальність у дні, коли ваша мотивація буде низькою.