Чому болить родимка ?

Рідні плями являють собою видозмінені ділянки шкіри, які з'являються з різних причин. Залежно від розмірів, фактури та інших ознак фахівець приймає рішення про видалення родимок.
Деякі з них з'являються відразу з моменту народження дитини, інші купуються протягом усього життя. Кожна людина повинна уважно стежити за їх станом, оскільки будь-які зміни можуть стати причиною онкологічних захворювань. Якщо болить родимка, то це вже привід звернутися до лікаря для повного обстеження організму. Ні в якому разі не терпите біль, часто це призводить до негативних наслідків.

Слід зазначити, що існують чинники, які провокують і прискорюють процес переродження новоутворення в злоякісну пухлину. Перш за все, це тривало знаходження під впливом прямих променів сонця. Це обумовлено тим, що ультрафіолетове випромінювання сприяє початку необоротних процесів в клітинах шкіри, що і призводить до різних ускладнень.

Іншою причиною є травмована родимка. Дуже часто в процесі життєдіяльності людина зачіпає виступаючу над поверхнею шкіри родимку різними предметами (ніготь, мочалка, одяг і т.д.). В цьому випадку необхідно відразу ж звернутися до онколога, щоб обробити пошкодження і провести аналіз для виключення занесення інфекції.

Досить серйозні зміни в клітинах шкіри наступають при гормональному збої в організмі. Найчастіше, це період вагітності у жінок. Звичайно ж, про будь-які зміни слід негайно розповідати спостерігає лікаря, особливо, якщо болить родимка. Якщо не болить родимка, не збільшується, не кровоточить і не заподіює ніякого дискомфорту, то не варто й турбуватися про наявність ракових клітин. Фахівці не рекомендують втручатися в природні процеси організму без вагомих свідчень.

Особливу небезпеку становить випадок, коли кровоточить родимка. Не можна займатися самолікуванням, тому що заражена кров може привести до поразки і інших ділянок тіла. Навіть незначне збільшення в розмірах, зміна фактури, освіта запалення шкіри навколо родимки, поява печіння, свербіння і тріщин повинні стати вагомою підставою для звернення до онколога. Звичайно ж, далеко не завжди результати показують наявність онкологічного захворювання, але доцільно перестрахуватися, ніж потім займатися лікуванням хвороби в запущеній формі.

Як правило, якщо болить родимка, то після огляду та проведення аналізу фахівець призначає процедуру по її видаленню. Воно здійснюється хірургічним методом. Щоб виключити повторне поява пігментних плям на шкірі, доцільно пройти курс хіміотерапії. Його завданням є припинення чи уповільнення зростання пухлинних клітин, які можуть залишатися всередині організму. Але, як правило, на первинній стадії меланоми хірургія досягає непоганих результатів і сприяє повному зникненню родимки. Основними методами є лазерне видалення, припікання з використанням рідкого азоту, електричного струму, «радіоножа» та інші.

Рекомендується не забувати про профілактичні заходи, які запобігають появі небажаних плям на поверхні шкіри. Перш за все, це скорочення часу перебування на сонці. У сонячну погоду необхідно використовувати сонцезахисні засоби, які перешкоджають проникненню ультрафіолетових випромінювань вглиб шкіри. Це стосується і штучної засмаги при відвідуванні солярію. І якнайчастіше оглядайте поверхню шкіри, щоб зафіксувати появу нових плям або суттєві зміни вже наявних родимок. Це дозволить зберегти здоров'я та красу вашого організму.