Як потрібно "клеїти" рідкі шпалери.

Рідкі шпалери - дуже зручний варіант: декоративний і екологічний, володіє гарною тепло- і звукоізоляцією. З рідкими шпалерами зручно працювати, особливо в приміщеннях з великою кількістю арок, ніш або кутів.
Перед тим як приступити безпосередньо до нанесення рідких шпалер на стіни, потрібно підготувати поверхні: зашпатлевать і нанести білий або безбарвний акриловий грунт в 2 шари. Перед нанесенням другого шару потрібно почекати 3-4 години, щоб дати висохнути першому. Також перший шар рекомендується наносити вертикально, а другий горизонтально - це забезпечить краще зчеплення.

Коли основа готова, можна приступати до підготовки суміші. Рідкі шпалери продаються в сухому вигляді в пакетах. Вміст пакету потрібно висипати в готову ємність і строго відповідно до інструкції додати воду. Оскільки рідкі шпалери складаються з волокон (бавовняних, шовкових, целюлозних і т.д.), сполучних речовин і декоративних добавок, пакет потрібно замішувати відразу, а не розділяти на частини, інакше суміш буде неякісною. Готову масу потрібно залишити на 5-12 годин, щоб вона дозріла, і матеріал став однорідним і пластичним.

Монтаж шпалер здійснюється нанесенням жмені матеріалу на стіну і розрівнювання прямокутним шпателем. Шпатель повинен бути пластмасовим і ні в якому разі не металевим. Шар рідких шпалер може бути від 1 до 10 мм, але не більше. Якщо маса надто густа, можна додавати в неї воду невеликими порціями.

Кожну стіну потрібно обробляти за один захід - від кута до кута, щоб не було швів і переходів. Робота з рідкими шпалерами допускає розрівнювання підстави шпателем, змоченим водою вже після нанесення маси на поверхню.

Рідкі шпалери сохнуть біля 3-х днів. В цей час можна сміливо відкривати вікна, оскільки шпалери не бояться протягів. При бажанні рідкі шпалери можна покрити лаком, але в цьому випадку вони трохи втратять свої первинні декоративні властивості, до того ж стіни перестануть дихати.

Рідкі шпалери легко ремонтувати. Якщо з'явилася подряпина, фрагмент можна змочити водою і розрівняти поверхню шпателем. При великих ськолах можна скористатися залишками маси.