Як заговорити іноземною мовою.

Засновуючи дані міркування на власному багаторічному досвіді, я хочу розповісти вам саме про те, як навчитися говорити іноземною мовою, а не як вивчити його. І дійсно, між двома цими поняттями стоїть величезна прірва. Вивчити і говорити. Спробуйте зрозуміти відмінність. Воно величезне. Я багато років саме вчила іноземну мову, але не говорила на ньому. Я знала граматику, тоннами вчила слова, щось писала, вирішувала тести і т.д і т.п. Через роки, я задаю собі питання: «Чому я до сих пір не можу розмовляти іноземною мовою ?!». І тоді я стала цікавитися, читати, спілкуватися з людьми, вирішивши знайти відповідь на своє питання. І знаєте що? У мене вийшло! Я не стану переконувати вас, що тільки дана методика є досконалою і правильною. Просто хочу поділитися своїм позитивним досвідом.
Інструкція
1
Самий-самий дієвий спосіб заговорити іноземною мовою - це зануритися в мовне середовище. Обстановка сама змусить вас пристосуватися і заговорити. Просто немає іншого виходу. Наприклад, ви опиняєтеся в Америці, щоб пожити там пару місяців. При цьому у вас зовсім мало грошей. Ви шукайте роботу, заводите знайомства, постійно чуєте іноземну мову, завдяки чому самі починаєте говоріть.Есть і більш щадний спосіб зануритися в мовне середовище - поїхати за кордон в мовну школу. Там вас навчатимуть носії язика.Конечно, закордон і мовні школи коштують дорого. Не у всіх є така можливість. Але це зовсім не біда. Керуючись нижчеописаними правилами, ви зможете оволодіти іноземною промовою нітрохи не гірше.
2
Ніколи не вчіть окремі слова. Вчіть цілі фрази! Зазубрені слова швидко відлітають з пам'яті. «Bad ... поганий ... Bad ... поганий». І буквально через місяць: «Bad ... ем ...». Вчіть: «He is a bad boy. Він поганий хлопчик ». Готові фрази швидше спливуть у вас в пам'яті при необхідності сказати щось, ніж окремі слова. Конструкцію такої фрази можна міняти на свій розсуд, вживаючи в ній інші слова.Проблема: кожен з нас, перш за все, думає рідною мовою. І якщо ви переводите свої думки, використовуючи набір завчених слів, часом виходить нісенітниця. Адже дуже часто в іноземних мовах дослівний переклад на ваш рідну мову виглядає дуже безглуздо. Тому вчіть фрази!
3
Не вчіть граматику! Даний пункт завжди викликає бурю негативних емоцій. Спробую пояснити, чому дійсно не потрібно вчити граматику, якщо вам необхідно саме розмовляти іноземною мовою. Граматичні правила заважають вам говорити легко і вільно, т.к перед тим, як сказати щось, ви довго думаєте. Або боїтеся сказати неправильно. Вчіть фрази! Наприклад, в одній пісні співається: «I have never seen the sky before ...» - «Я ніколи не бачила такого неба раніше!». Знаючи переклад цієї фрази, ви можете за його подобою скласти абсолютно будь-яку думку в даному часу і значенні. I have never done it before. I have never understood it before.І от скажіть, для чого вам знати, що це «Present Perfect Tense»?! Коли малюки починають говорити, ніхто не вчить їх граматиці! Але вони кажуть так, як чують. Навчіться спочатку говорити, а потім вже будете вчити граматику.
4
Тому вчіть вухами! Постійно жадібно слухайте. Прочитаєте переклад улюблених пісень на необхідному іноземною мовою, постарайтеся запам'ятати значення всіх фраз. А потім просто слухайте, слухайте, слухайте їх. Ви і самі не помітите, як почнете вживати ці фрази у своїй промові. Це дуже ефективний способ.Еслі не хочете музики, слухайте тексти, аудіокниги, іноземні новини по телевізору. Все, що завгодно.
5
Практика! По цьому пункту я використовую два способи: 1) Розмовляйте з самим собою! Так-так. Якщо не хочете, щоб вас прийняли за шизофреніка, говорите тільки наодинці з собою. Будуйте монологи на різні теми, використовуючи всі доступні вам фрази. Якщо не знаєте, як сказати ту чи іншу думку, то скажіть простіше, але ні в якому разі не пропускайте ее.2) Заведіть іноземного друга, базікайте з ним по Skype. Можна, звичайно, і просто листуватися. Але так у вас буде постійна спокуса зазирнути в перекладач, словник чи ще кудись. А при розмові в живу вам доведеться викручуватися самому.
Зверніть увагу
Дані правила я застосовувала щодо англійської мови. Але вони так само будуть корисні при освоєнні будь-якого іншого іноземної мови.
Корисна порада
Ніколи не бійтеся робити помилки. Говоріть, помиляйтеся, говорите знову, але вже правильно. Успіхів Вам!