Як перевести міліметри ртутного стовпа в Паскалі. Мм рт ст в Паскалі.

В прогнозах погоди часто звучать показники атмосферного тиску в мм ртутного стовпа. В науці використовують більш традиційні одиниці - Паскалі. Зрозуміло, між ними є чітка взаємозв'язок.
Інструкція
1
Паскаль - це одиниця вимірювання тиску СІ. Паскаль має розмірність кг/мс ?. 1 Паскаль - це тиск, який чиниться силою в 1 Ньютон на 1 м? площі.
2
1 мм ртутного стовпа - це несистемна одиниця вимірювання тиску, вона застосовується по відношенню до тиску газів: атмосфери, водяної пари, вакууму. У назві описана фізична суть цієї одиниці: такий тиск на підставу ртутний стовп в 1 мм висотою. У точній, фізичному, визначенні одиниці фігурують також щільність ртуті і прискорення вільного падіння.
3
1 мм рт ст = 133,322 Н/м? або 133 Па. Таким чином, якщо говорять про тиск в 760 мм рт ст, то в Паскалях отримаємо наступне: 760 * 133,322 = 101325 Па або приблизно 101 кПа.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=C2p2O2HFzRA
Зверніть увагу
Атмосферний тиск вимірюють за допомогою барометра, в якому якраз і присутній стовпчик ртуті.Помімо цих двох одиниць існують і інші одиниці: бари, атмосфери, мм водного стовпа і др.1 мм ртутного стовпа називається також Торре.