Як стрибати з парашутом.

Якщо ви коли-небудь захочете стрибнути з парашутом, то вам може стати в нагоді інформація про техніку стрибка. Безумовно, жоден інструктор не випустить вас з літака без повинно тренування, але теоретична підготовка все одно не завадить.
Вам знадобиться
  • - аеродром - літак - парашут
Інструкція
1
Описувані події відбуваються безпосередньо в момент стрибка, коли ви стоїте перед отвором. Вихідна позиція - ліва нога відставлена назад і зігнута в коліні. Права нога зігнута в коліні і стоїть впритул до дверного отвору. Права рука зігнута в лікті і тримає витяжний кільце (воно знаходиться з лівій частині грудей і, насправді, являє собою п'ятикутну раму). Ліва рука зігнута в лікті і лежить на лікті правої руки.
2
Потрібно відштовхнутися лівою ногою і вистрибнути з літака. У момент стрибка необхідно щільно стиснути ноги в стегнах і колінах, притиснути щиколотки один до одного і почати "лічилку парашутиста".
3
Безпосередньо після стрибка потрібно почати зворотний відлік ("лічилку парашутиста"), бажано вголос: "Тисяча раз, тисяча два, тисяча три". Вважати потрібно саме таким чином. Це робиться для того, щоб гарантовано пройшло три секунди після виходу парашутиста з літака. Якщо вважати просто "один, два, три", великий ризик того, що парашутист вважатиме занадто швидко, час, потрібний на відділення від літака не пройде, а сам парашутист зачепиться за фюзеляж і загине. За час відліку проходить три секунди, а парашутист пролітає близько ста метрів.
4
Після того як закінчений відлік, потрібно рвонути витяжний кільце, різко разогнув праву руку. Якщо ліва рука при цьому лежить на лікті правої руки, то важіль, створений правою рукою буде посилено, і кільце гарантовано розкриє парашут. Далі необхідно продовжити зворотний відлік: "Тисяча п'ять, тисячі шість". За цей час, якщо все зроблено правильно, парашут вже вийшов з ранця і повністю розкрився. У цьому випадку ви відчуєте м'який поштовх. Проте необхідно подивитися наверх і проконтролювати розкриття купола.
5
Після того як купол розкрився, потрібно відключити страхувальний пристрій. Страхувальний пристрій кріпиться на поясі. У випадку, якщо парашутист з яких-небудь причин не може розкрити основний парашут, запасний парашут розкривається на висоті 300 метрів (пристрій може бути налаштоване на розкриття на інших висотах, але за замовчуванням це 300 метрів). Для відключення потрібно витягнути шнур, що розкриває запасний парашут. Якщо запасний парашут розкриється разом з основним, погіршаться льотні характеристики обох парашутів, падіння сповільниться, а ймовірність отримання травми при приземленні збільшиться. Щоб не забути відключити пристрій, в лічилці передбачена команда "Висмикни шнур". У повному вигляді лічилка звучить наступним чином: "Тисяча раз, тисяча два, тисяча три, кільце, купол, тисяча п'ять, тисячі шість, висмикни шнур".
6
Насолоджуйтесь польотом. Це займе приблизно одну-півтори хвилини. Для управління парашутом користуйтеся стропами.
7
При проходженні висоти 300 метрів страхувальний пристрій цвіркне. Це сигнал, що потрібно готуватися до приземлення - це відбудеться приблизно через 20 секунд. Безпосередню підготовку до приземлення потрібно почати на висоті близько 150 метрів - на цій висоті стають помітні окремі дрібні елементи на поверхні Землі - травинки, бички, пляшки. З цього моменту потрібно щільно стиснути ноги, як у момент виходу з літака, і зігнути їх в колінах.
8
Після проходження висоти 150 метрів вкрай бажано дивитися в точку, що знаходиться вище горизонту, і ні в якому разі не дивитися під ноги. Оскільки з цієї висоти зовнішній вигляд предметів майже не відрізняється від виду, який ви спостерігаєте, перебуваючи на Землі, інстинктивно ви спробуєте "зловити" поверхню ногами. Оскільки швидкість у поверхні буде близько 3 метрів в секунду, якщо ви дійсно "зловите" поверхню, то переламав собі обидві ноги, а, можливо, і щось ще. Якщо ж ви не будете бачити землі, то вам буде простіше тримати ноги зігнутими.
9
Безпосередньо в момент приземлення потрібно спружинити зігнутими ногами, і впасти на бік. Якщо ви нормальна людина, а не хронічний невдаха, то ви нічого собі не зашкодить, оскільки пошкодження можна отримати, тільки якщо ви щось зробили неправильно або потрапили ногою в (наприклад) Кротова нору.
10
Погасите парашут. Для цього треба видавити повітря з купола - в іншому випадку є шанс, що купол наповниться, а вас потягне за ним. Щоб погасити парашут, просто навалився на купол всім тілом.
Зверніть увагу
Завжди тримайте ноги щільно стислими. В іншому випадку можливий перехлест будь-якого з елементів парашута між ніг з непередбачуваними наслідками.
Корисна порада
Не бійтеся. Навіть якщо ви злякалися прямо перед стрибком, що не намагаєтеся впиратися в дверний отвір - інструктор вас все одно викине. Він повинен це зробити, так як розраховує черговість стрибків, і не вихід одного парашутиста значить злам всієї схеми.