Вчимося рахувати.

Щоб навчити дитину рахувати і не відбити в нього бажання вчитися, пропоную запам'ятати кілька захоплюючих вправ. Вчити цифри треба з самого раннього дитинства, приблизно з одного року.
Вам знадобиться
  • кубики з цифрами, 10 невеликих іграшок, великі гудзики, яблука.
Інструкція
1
Коли дитині виповнився рік, починайте рахувати з ним пальчики, чітко промовляючи назву кожної цифри. Також можна дати йому кубики з цифрами. Показуйте йому цифру і називайте її вголос. Через місяць-два починайте називати цифри і просите дитини дати кубик з цією цифрою вам. Якщо дитина помиляється і дає інший кубик, назвіть йому цифру, зображену на цьому кубику, і ще раз попросіть кубик з потрібною цифрою.
2
Коли дитина починає повторювати за вами слова, починайте рахувати разом невеликі іграшки. Починаючи з однією і закінчуючи десятьма. Чітко назвіть цифру 1 і покладіть перед ним одну іграшку. Зачекайте поки дитина повторить назву цифри. Далі покладіть другу іграшку. Назвіть цифру "два", а потім порахуйте, скільки іграшок лежить перед ним: "один", "два". І так далі, додаючи по одній іграшці.
3
Після того як дитина навчиться на слух сприймати слова, починайте з ним грати "в кубики навпаки". Ви йому даєте кубик - а він називає яка цифра зображена. Також можна починати рахувати іграшки навпаки: починаючи з 10 і закінчуючи 1. Також слід ввести поняття як "нуль".
4
Років з трьох починайте вчити дитину вважати самостійно. Спочатку хай освоїть рахунок до десяти, а потім покажіть як утворюються числа далі. Для цього слід використовувати кубики (складаємо дві цифри - виходить число) або картки. Для полегшення рахунки біля числа кладіть гудзики - кількістю, відповідним цьому числу.
5
Якщо є можливість, купіть магнітну дошку і магнітні цифри. Коли вони постійно будуть перед його очима, він швидше вивчить їх назви і як вони пишуться. Те ж саме стосується і букв. Коли гуляєте - постійно просите його що-небудь порахувати: червоних машин на стоянці, квіточок на клумбі, собачок в парку і тд. У магазинах завжди просите, щоб дитина прочитав вам ціну товару.
6
Наступний етап - дуже відповідальний. Необхідно вивчити правила додавання і віднімання. Тут вам допоможуть будь-які підручні засоби - гудзики, сірники. Після того, як дитина навчиться віднімати і додавати "руками", починайте навчати його рахунку в розумі. Для цього підійдуть прості завдання: "три плюс один", "два плюс два", "три мінус два" і т.д.
7
Переходячи до нових завдань, навчіть дитину схематично зображати задачки. Нехай виконає всі завдання на папері за допомогою малюнків, а потім вже запише це числами. Якщо ви будете приділяти хоч трохи уваги цифрам кожен день, то дитині буде набагато легше в школі отримувати нові знання.
Зверніть увагу
Якщо дитина втомилася і не хоче відповідати на питання - не змушуйте його. Нехай ваші заняття будуть задоволенням. Намагайтеся вважати Постійно Не гудзики і сірники, а дійсно цікаві речі на вулиці. Ніколи не заохочуйте дитину за правильний рахунок. Інакше він буде вважати тільки щоб отримати щось від вас.
Корисна порада
Раджу намалювати цифри точками по типу прописів. Рука дитини буде краще запам'ятовувати як пишуться цифри.