ТОП-10 способів збільшення швидкості комп'ютера.

Повільний комп'ютер - відома проблема для багатьох користувачів. На щастя, для її вирішення часто не потрібно особливих технічних знань, а іноді замість покупки нового комп'ютера можна обмежитися заміною пари комплектуючих.
Інструкція
1
Чищення від пилу. Через скупчення пилу на вентиляторі процесора погіршується вихід гарячого повітря. Коли процесору необхідно прийняти на себе високе навантаження, він перегрівається і "зависає", щоб охолонути і продовжити роботу. Одне з таких зависань може стати для процесора останнім. Обов'язково прочищати комп'ютер від пилу хоча б раз в 3 місяці, приділяючи особливу увагу вентиляторів - найнебезпечніша пил накопичується під ними.
2
Очищення автозавантаження. Деякі програми після установки відразу додають себе в автозавантаження. Це означає, що вони будуть завантажуватися щоразу при включенні комп'ютера, не питаючи у вас дозволу. І, зрозуміло, вони будуть споживати частину ресурсів компьютера.Для відключення зайвих програм натисніть "Пуск" - "Виконати" - введіть "msconfig" - натисніть "Ок" (якщо у вас Windows 7, натисніть "Пуск" і введіть "msconfig" в вікно пошуку). У новому вікні натисніть "Автозавантаження" і відключіть всі програми, крім найнеобхідніших (наприклад, антивірус).
3
Відключення візуальних ефектів. Якщо у вас стоїть операційна система сімейства Windows, ви можете збільшити швидкість комп'ютера, відключивши візуальні ефекти (контур файлів при їх перенесення в іншу папку, тіні у файлів на робочому столі і т.д.). Натисніть правою кнопкою на "Мій комп'ютер", виберіть "Властивості", потім "Додатково" (або "Додаткові параметри системи" для Windows 7). У новому вікні під заголовком "Швидкодія" виберіть "Параметри" і натисніть на "Забезпечити найкращу швидкодію".
4
Дефрагментація диска. З часом інформація, яку ви зберігаєте на комп'ютері, приймає хаотичний вигляд: один маленький файл може бути розкиданий маленькими шматочками по всьому диску, що помітно збільшує швидкість доступу до нему.Во час дефрагментації шматочки файлів збираються разом і заново зберігаються на жорсткий диск. Дефрагментація може зайняти кілька годин. У цей час категорично заборонено що-небудь робити на комп'ютері, особливо створювати і видаляти файли і папки. Бажано також відключити всі програми, включаючи антивірус. Найменші зміни можуть спричинити за собою збій файлової системи і втрату данних.Для запуску дефрагментації зайдіть в "Мій комп'ютер", натисніть на потрібний вам диск правою кнопкою, виберіть "Властивості", потім перейдіть в "Сервіс" та натисніть на "Виконати дефрагментацію".
5
Очищення жорсткого диска. З часом на диску скупчується безліч зайвої інформації (журнал помилок, куки, сміття від старих додатків і т.д.). Очистити диск можна за допомогою популярної програми CCleaner. Завантажити її можна безкоштовно з офіційного сайту розробника - piriform.com.
6
Збільшення файлу підкачки. Якщо комп'ютеру потрібно більше оперативної пам'яті, ніж є в комп'ютері, він намагається використати частину жорсткого диска. Ця частина називається файлом подкачкі.Для зміни файлу підкачки зайдіть в меню відключення візуальних ефектів (див. Крок 3), виберіть вкладку "Додатково" та натисніть на кнопку "Змінити". Тут у мінімальному і максимальному розмірах можете вписати "8192". Обов'язково натисніть кнопку "Задати", інакше зміни не збережуться.
7
Збільшення файлу підкачки за допомогою флешки. Цей хитрий хід може помітно збільшити швидкість комп'ютера. Купіть в будь-якому комп'ютерному магазині або кіоску недорогу флешку об'ємом 8 або 16 Гб. Підключіть її до комп'ютера і вкажіть для неї максимально можливе значення файлу підкачки. Таким чином при нестачі оперативної пам'яті комп'ютер буде переходити не так на жорсткий диск, на який і так лягає чимале навантаження, а на флешку.
8
Купівля оперативної пам'яті. Іноді прискорити комп'ютер стандартними методами неможливо - не дозволяє залізо. У цьому випадку можна придбати найдешевший і один з найважливіших компонентів комп'ютера - оперативну пам'ять. Але в цьому питанні занадто багато нюансів, тому краще попросіть допомоги у кого-небудь з друзів або викличте додому комп'ютерного майстра.
9
Покупка другого жорсткого диска. Якщо ви любите робити на комп'ютері кілька справ одночасно (наприклад, шукати в інтернеті інформацію під музику, поперемінно спілкуючись з друзями в ICQ або Skype) - ви змушуєте жорсткий диск виконувати потрійну роботу. А адже на ньому стоїть операційна система. І файл підкачки теж. Виходить, що навіть у звичайного користувача жорсткий диск постійно завантажений безліччю завдань, що не тільки сповільнює швидкість його роботи, але й може бути причиною передчасного виходу з строя.Как правильно вирішити цю проблему? Звичайно, купівлею другого жорсткого диска. Один буде відповідати за операційну систему та програми, а другий - за зберігання даних і файл підкачки. Це один з найефективніших методів збільшення швидкості комп'ютера і застосовується він в багатьох великих компаніях.
10
Перевстановлення операційної системи. Бувають випадки (наприклад, після вірусної активності), коли операційна система настільки захаращена або пошкоджена, що відновити її практично неможливо. У цьому випадку єдино вірним рішенням буде її перевстановлення.