Як кинути курити за півроку.

Бажаючим кинути палити, як правило, пропонується два варіанти - пройти медикаментозне (або психотерапевтичне) лікування або кинути вольовим зусиллям. Обидва методи не дають жодних гарантій, що курець не повернеться до цієї звички. Тим не менш, існує спосіб - відносно довгий, але абсолютно безкоштовний, і абсолютно ефективний.
Вам знадобиться
  • - бажання кинути палити
  • - ручка
  • - зошит
Інструкція
1
Потрібно почати з невеликого передмови. Куріння є стійкою психофізіологічної звичкою. З одного боку, курець залежимо від отримання доз нікотину через певні проміжки часу, з іншого - фізіологічні наслідки скасування куріння об'єктивно слабкі. Так, період виведення нікотину з організму становить 4-6 годин, а час виникнення абстиненції - годину-півтори. Інакше кажучи, якщо ви закурили, і не паліть більше години - ви випробуєте психологічний і фізичний дискомфорт, наростаючий з часом. Однак, прокинувшись з ранку ви не відчуваєте ломки - весь нікотин розпався за час сну, і його відсутність не заважає організму. Даний метод грунтується не так поступовому відвиканні організму від нікотину.
2
Основна відмінність цього методу від "вольових" методів кидання - в тому, що ніякого вольового надзусилля (крім початкового рішення кинути) не потрібно. Курець, що кидає палити за допомогою сили волі, заслуговує поваги, але з високою ймовірністю потерпить фіаско - так як не усунуті психофізіологічні причини. Точно так само, медикаментозне лікування не завжди ефективно, оскільки не усуває психологічної звички. Отже, необхідно прийняти рішення кинути палити.
3
Потім потрібно зафіксувати кількість викурених в день сигарет. Наприклад, в понеділок ви курите 15 сигарет, у вівторок - 16, в середу був важкий день, і ви викурили 20, в четвер не було часу - 13 сигарет, а в п'ятницю була тусовка, все курили, і ви викурили 25 сигарет. Отже, фіксуємо: 15 + 16 + 20 + 13 + 25 = 89. Ділимо на 5 днів - 17,8 сигарет. Таким чином, вважаємо, що в день ми викурюємо 18 сигарет.
4
Після того, як з'ясовано, що в день ви викурюєте в середньому 18 сигарет, можна приступити до власне кидання. Цей момент ви вибираєте самі, і можете почати коли завгодно. З цього моменту вам не можна палити більше 18-ти сигарет на день. В принципі, це можна вважати грою - 18 сигарет це майже повна пачка, так що тут ви починаєте потихеньку розраховувати - як б не викурити більше, ніж можна. Цей ігровий момент дозволить вам зупинитися на певній кількості сигарет, а не курити в понеділок - 15, а в п'ятницю - 25. При цьому норма, що не викурена протягом дня, не переходить в наступний. Тобто, якщо ви викурили замість 18-ти сигарет п'ятнадцять - на наступний день не можна палити двадцять одну, можна викурити все ті ж вісімнадцять.
5
Оскільки після сну в організмі не залишається нікотину, найголовнішою є перша викурена сигарета - саме після неї організм входить у стан самоподдерживающегося бажання курити з абстиненцією при затримках надходження дози нікотину. Тому процес кидання складається з двох елементів: по-перше, потрібно регулярно (приблизно раз на тиждень або два) скорочувати денну норму споживання сигарет, а по-друге - відсувати час викурювання першої сигарети. Таким чином, потрібно зафіксувати, в який час ви викурюєте першу сигарету, з точністю до хвилини. Для цього знадобиться зошит - в неї потрібно занести таблицю, в якій вказано, скільки сигарет вам можна викурити в цей день, і вносити час кожної викуреної сигарети.
6
Припустимо, ви викурюєте першу сигарету в 8.00. На наступний день сигарета повинна бути викурена пізніше цього часу. Тимчасової зазор може бути будь-яким - від хвилини до години. Найголовніше, щоб цей час було пізніше 8.00. Таким чином, кожен день зсувається час викурювання першої сигарети. Те ж саме відноситься і до всіх інших сигаретам - друга за рахунком завтра має бути викурена пізніше другий за рахунком сьогодні. Записуйте час - це допоможе контролювати перекури. Крім того, за записами буде видно прогрес, особливо на періодах від місяця.
7
Оскільки постійно відсувається час закуривания першої сигарети, не відчувається зниження норми споживання сигарет. В ідеалі виходить так, що кожного тижня на годину відсувається час закуривания, і на одну сигарету знижується норма споживання.
8
Через один-два місяці ви будете починати курити в 14-15 годин. При цьому проявиться раніше не помічений ефект: по-перше, ви почнете відчувати запаморочення від куріння, по-друге - вам перестане подобатися смак, по-третє - наркотичний ефект від сигарети (що виявляється як запаморочення) перестане здаватися вам приємним.
9
Наступний психологічний бар'єр проявиться ще через два-три місяці. До цього моменту ви будете закурювати першу сигарету близько 19 годин, а норма споживання складе 3-5 сигарет. У цей момент ви почнете відчувати себе ідіотом, закурюючи в 7 вечора. Справді, можна закурити в 7 вечора, і кожну годину викурювати по одній до 12-ти (їх якраз залишилося п'ять). Але навіщо це робити, якщо ви не курили до 19-ти годин? По факту, з моменту останньої викуреної сигарети вже майже пройшла доба.
10
Фінальна стадія кидання - усвідомити, що ви можете не курити. Фактично, так воно і є, тому що у вас вже немає фізіологічної та психологічної залежності. Самое складно тут - прийняти те, що тепер вам доведеться назавжди відмовитися від частини вашого життя (а ви ж досить довго вже курили, так?). Цей період може тривати одну-три тижні. У якийсь момент ви перестанете палити. Це або відбудеться в результаті вольового зусилля, або через три-чотири тижні по вашому графіку скорочення споживання закінчиться денна норма споживання.
11
Таким чином ви кинете курити. У різних людей, залежно від стажу курця і кількості викурених сигарет, а також від щільності свят (на новорічних святах скорочувати споживання досить складно), це займає різний час. Спостереження показують, що це займає п'ять-сім місяців.
Зверніть увагу
Головне в цьому методі - поступове відвикання. Не потрібно намагатися припинити курити, швидше за все, ви зірветеся через місяць-два. Головне достоїнство - ви зрозумієте, що організм цілком може жити без нікотину, не відчуваючи при цьому страждань.
Корисна порада
Іноді можливі зриви - наприклад, буде дуже хотітися закурити яку-небудь "проміжну" сигарету раніше терміну. В принципі, це можна зробити, якщо ви один-два рази не витримаєте графік - це не привід опускати руки.