Як ефективно виступати на публіці.

Одного разу одна моя знайома сказала, що для неї публічний виступ - це щось жахливе. «Серце в п'яти йде, в роті пересихає, і максимум, що я можу сказати - це ееее ...». Ситуація важка. І найцікавіше, що з такою проблемою стикаються тисячі людей. Страшно, але необхідно! Нам адже так часто доводиться стикатися з публічними виступами, навіть якщо ви не директор і не начальник. У школі, в університеті, на роботі нам часто доводиться щось говорити ...
Інструкція
1
Перше, що вам потрібно зробити - побороти свій страх. Зрозумійте, що не трапиться нічого жахливого, ви не помрете, навіть якщо виступите невдало. Спробуйте усвідомити це. Можливо, страх піде. Ну, максимум, закидають вас помідорами: DСуществует кілька методів і вправ, що дозволяють заспокоїтися перед виступом і побороти страх.1. Спробуйте виконати кілька разів таку вправу: прийдіть в людне місце і зробіть те, чого боїтеся. Станцюйте, зіграйте на гітарі, заспівайте. Спробуйте побороти свій страх, переступити через себя.2. Ще одна вправа: постійно шукайте можливість практики. Скрізь. На зборах, у школі, в університеті, на конференції. З кожним разом вам буде все менш страшно. Головне - переступити через себе і просто зробити це в перший раз.3. Безпосередньо перед самим виступом глибоко і повільно подихайте: глибокий вдих-видих; погрімаснічайте хвилину (це зробить вашу міміку жвавіше і підніме вам настрій); посувайтеся (присідайте, пробіжіть пару метрів), це помітно підбадьорить вас.4. Упевнено йдіть на свій страх. Буквально в наступну секунду після зустрічі з ним ви зрозумієте, що він є нічто.5. Навчіться отримувати задоволення від виступу. Це прийде з досвідом. Але саме тоді, коли ви опануєте цим, ви будете виступати по-справжньому успішно.
2
Для ефективного публічного виступу вам необхідно опанувати методами захоплення уваги зали: 1. Постійно задавайте публіці запитання. Це може бути риторичне питання, яке насправді не потребує відповіді залу. Ви задаєте його і відразу ж відповідаєте самі, але публіка вже схаменулася і про себе дає відповідь теж. Це можуть бути і звичайні питання. «Зручно вам так? Або мені писати побільше? Ось так піде? ». Запитуйте те, що ви можете легко виправити. Тобто не ставте питання: «ви там ще не зголодніли? ..» Що ви будете робити, якщо зал відповість «так» ?! Побіжите за булочками? 2. Будьте непередбачуваним. Примусьте публіку стежити за вашими рухами, які постійно змінюються. То ходите, то завмирайте, міняйте траєкторію. Робіть голос то голосніше, то тіше.3. Залучайте аудиторію в дію: попросіть про допомогу. «Молодий чоловік, махніть мені рукою, коли пройде 17 хвилин, добре?». 4. Встановіть зоровий контакт із залом і постійно його підтримуйте. Звичайно, неможливо дивитися на всіх. Тому виберіть 3 точки таким чином, щоб здавалося, що ви час від часу дивіться на всіх. Дивіться в очі. І ні в якому разі не дивися поверх голів або в одну точку! 5. Гумор. Не бійтеся бути смішним. Зробили помилку, посмійтеся над самим собою.
3
Композиція вашого виступу: 1. Вступ (20% виступу). Привітайте зал, представтесь, заявіть тему. Поки жодного слова про справу. Налаштуйте зал на необхідні вам емоції, розігрійте його допомогою чарівності і юмора.2. Основна частина (60%). Тут можете говорити про проблеми. Кульмінація основної частини - ваш спосіб вирішення проблеми. Цей метод часто використовується в політиці. Наприклад: набридли низькі зарплати і високі ціни? Розруха і корупція? Злочинність і беззаконня? Голосуй за нашу партію! 3. Завершення (20%). На завершення необхідно налаштувати зал на вашу користь. Підведіть позитивний підсумок.
4
Одна з найважливіших складових успішного виступу - стань своїм для публікі.1. Одягніться так, як того вимагає обстановка. Не варто приходити до студентів з темою про підліткової наркоманії, одягнувшись в строгий костюм і краватку. Вам не повірять! Звичайні джинси, джемпер - інша справа для даної ситуації. Одягніться так, як ви можете стати ближче для аудіторіі.2. Чи не умничайте. Говорите мовою аудиторії. Не варто, звичайно, опускатися до матів, жаргону і т.д. Говоріть так, як зрозуміє дана публіка. Якщо ви прийшли до малоосвіченим людям, не варто підносити їм інформації занадто заумно. Скажіть простіше. Інакше вони відчують себе дурними. Це викличе тільки негатів.3. Робіть компліменти. Тільки правильно! Комплімент не повинен стати лестощами. Він повинен бути щирим, коротким і недвусмисленним.4. Посміхайтеся щиро. Не дивіться на людей зверхньо.
5
Ще одна важлива річ: зоровий ефект. Людина на 60% сприймає інформацію по тому, як ми говоримо, а не що ми говорім.1. Використовуйте презентації, роздавальний матеріал, буклети та т.д.2. Якщо немає такої можливості, використовуйте дієслова візуалізації. Наприклад, «давайте подивимося, як же ми можемо вирішити дану проблему». Показуйте жестами те, що ви говорите, але не преувелічівайте.3. Жестикулюйте, не бійтеся робити великі жести. Це створює ефект того, що ви впевнені в собі і в тому, що ви говоріте.4. Найчастіше показуйте долоні - це знак откритості.5. Поза: центр ваги повинен бути зміщений вперед (ви начебто подаєте корпус трохи вперед), п'яти на 20-25 см один від одного, шкарпетки розведені. Не потрібно, звичайно, тримати цю позу весь час. Вона виступає стартовою або позою для тих моментів, коли ви заміраете.6. Рухайтеся! Статичні об'єкти залучаю набагато менше уваги, ніж ті, що рухаються. Рухайтеся по всьому простору сцени, змінюючи швидкість і траєкторію.
6
Запам'ятайте, перш ніж ви почнете говорити: 1. Обведіть відкритим і щирим поглядом весь зал. Встановіть зоровий контакт.2. Витримайте паузу 3-6 секунд, добийтеся тиші і уваги, але, ні в якому разі не говорите «тшшш!» І не махайте рукамі.3. Запам'ятайте, виступ починається відразу, як ви встали з місця. За шляху не поправляйте волосся, одяг, не обсмикувати нічого, кашляйте нервово, не метушитися, йдіть впевнено і спокійно.
7
Існує величезна безліч структур виступу. Найпоширеніші: 1. Дерево - коли людина говорить про щось і раптово починає вставляти якісь факти, повертається назад, щось ще додає ... Дуже складна структура.2. Канат - коли все йде прямолінійно і предсказуемо.3. Але найкраща структура - сходи. Виступ ділиться на маленькі частини, об'єднані однією думкою, щаблі. Кожна ступінь закінчується маленьким висновком, паузою, жартом чи питанням, чи все зрозуміло залу по цьому пункту. При такій структурі можливість вашого провалу помітно зменшується. Якщо ви спіткнетеся на одній сходинці, ви не полетите повністю вниз. Ви провалите лише один ступінь, решта у вас закреплени.4. Говоріть тільки головне, не прагнете сказати все, пожалійте аудиторію.
8
Важливо! Якщо ви впали (у прямому чи переносному сенсі), встаньте, переможно підніміть руки і скажіть «Eeeh» - наче так і треба! Ви вже переможець, незважаючи на те що впали.
9
Великі дрібниці: 1. Не стійте до залу занадто близько, не лізьте в особистий простір - не лякайтеся людей.2. Тільки позитив! 3. Говоріть про аудиторію в першій особі. «Я дякую аудиторію за ..» - ні! «Я вдячний вам за ..» - так! 4. Давайте прямі відповіді. У разі чого визнайте, що ви щось не знаете.5. Запам'ятовується останнє! Не варто закінчувати словами: «хехе .. питань немає? .. Ну всее .. я пішов ..». Підіть ефектно! 6. Поки ви на сцені, ви головний! 7. Чи не виступайте з папірця. Публіка вам не повірить! Якщо вам дуже важко говорити без підготовки, малюйте собі піктограми - малюнки, що нагадують вам саме ті емоції, які ви хотіли донести до публікі.8. Якщо ви виступаєте з конфліктним питанням, зробіть аудиторію іншому: назвіть їй її стереотипи. Наприклад: «Так, я розумію ваші сумніви .. хтось може сказати, що це зовсім не безпечно. Так, можливо хтось постраждає ... ». І все! Ви друг! Ви зрозуміли проблеми, які хвилюють їх, заперечити нечего.9. Максимальна тривалість виступу - 20 хвилин. Це граничний час, коли увага людини може бути зосереджена на вас.
Зверніть увагу
Найпоширеніші помилки ораторів: 1. Виправдання і вибачення. «Ой .. я тут не підготувався зовсім ..» 2. Невідповідність: не потрібно йти від теми. 3. Відсутність контролю над мімікою. 4. Відсутність гумору. 5. всезнайства. 6. Метушливість. 7. Монотонність. 8. Відсутність пауз. 9. Ееее .... Заради всього святого! Краще помовчіть пару секунд, щоб зібратися з думками, але ні в якому разі не говорите «еее ..».
Корисна порада
Практикуйтеся! Тільки практика допоможе вам вдосконалюватися в ораторстві. Не опускайте руки, якщо щось не виходить відразу. Успіхів Вам!