Які мультики можна дивитися дітям.

Мультиплікаційні фільми грають важливу роль в процесі виховання. Подивіться на те, як діти наслідують улюбленим героям, починаючи з повторення фраз і закінчуючи поведінкою. Зараз з'явилося стільки мультфільмів, що батькам часом буває складно визначитися з тим, що можна дивитися їх дітям. Тому, підбираючи розвага для хлопців, головне не нашкодити їхньому розвитку.
Мультфільм повинен підходити дитині за віком. Не дивуйтеся, що навіть 15-річний підліток після перегляду мультфільмів для дорослих, наприклад, «Сімпсони» чи «Саус Парк», буде копіювати поведінку Барта або Картмана.

Звертайте увагу на те, як поводяться головні герої і яке їх поведінку схвалюється, особливо якщо їх образ забарвлений позитивно. Якщо ваша дитина не може відірватися від перегляду серіалу про Мішу і Маші і просить купити ляльку Маші, не виключено, що він незабаром почне вести себе так само.

Гумор - найкращий спосіб захопити за собою підлітка. Зауважте, що є смішним. Іноді висміюються погані якості, наприклад, лінь або дурість, а іноді висміюється взаємодопомога і прагнення до знань. Тому вибирайте те, що благотворно позначиться на розвитку вашої дитини.

Хто виграв, а хто програв? Чим закінчилася історія? В казках зазвичай демонструється два образи: поганий і хороший. Однак добро має завжди перемогти зло, тим самим виправдовуючи свої слабкості, які після перетворюються в сильні сторони.

Дитина ідентифікує себе з героями, до яких відчувають симпатію. Хлопчики часто наслідують героїв чоловічої статі і очікують від дівчаток, мам і бабусь такої поведінки, яке демонструється в мультфільмі жіночими персонажами. Дівчатка, навпаки, вчаться у жіночих персонажів і створюють образ чоловіки по чоловічим типам.

Естетика і техніка зображення мультгероев також важлива. Чим образ гармонійніше і чим він ближче до реальності, тим краще сформується поняття краси у дитини.

Найкраще подивитися мультфільм разом з дитиною хоча б один раз. Зверніть увагу на наявність неоднозначних моментів. Запитайте у дитини, як він їх зрозумів, і якщо він прийняв «шкідливу» строну, поясніть, у чому її мінуси. Дитина повинна розуміти, що є віртуальна «мультяшна» життя, і є реальна - справжня, в якій існують і інші правила.