Харчування після тренування.

Щоб отримати максимальну користь від тренування, потрібно не тільки викладатися в залі, а й думати про те, що з'їсти після нього.
Під час тренування відбувається інтенсивне спалювання калорій. Для фігури спорт - краща профілактика зайвої ваги. Можна сидіти на дієтах, але втрачати при цьому лише м'язову масу, а можна витрачати щодня годину в спортзалі або в басейні, і незабаром ви розпрощалися з жиром. Пояснюється це тим, що кожні 7.000 ккал - це 1 кілограм ваги, і якщо витрачання калорій менше, ніж їх споживання, будьте готові поправитися. В голову приходить логічне запитання: а якщо не їсти зовсім, то наскільки можна схуднути? Середня втрата ваги після доби водного голодування становить близько 1 кг, але після 10 днів ви зможете втратити тільки свідомість, а ось кілограми вже нікуди не підуть. Жорстокі дієти і голод уповільнюють обмін речовин, і, відповідно, організм буде витрачати менше енергії. Трохи розібравшись з метаболізмом, ми бачимо, що найкращий варіант для вдосконалення тіла - це спорт і здорове харчування.

отзанімалась за своєю програмою в спортзалі і повернувшись додому, виникає цілком очікуване і здорове почуття голоду. Якщо переживаєте, що, з'їдаючи що-небудь після наполегливої тренування, ви знову наберете те, що скинули, то не варто про це думати. Точно так само не варто і втамовувати голод першим, що попадеться під руку. Якщо у вас є серйозна мета позбутися жиру або наростити м'язи, то потрібно не менш серйозно підходити до того, чим ви харчуєтеся. Для того щоб отримати максимальний ефект від тренування, необхідно наситити себе калоріями з потрібним поєднанням білків і вуглеводів. Від чого слід відмовитися після тренування так це від нездорової їжі з жирами і цукром.

Що до білків і вуглеводів, то тут потрібно відзначити, що вживати їх необхідно в найближчі тридцять хвилин після того, як позаймались. У цей період настає момент, коли можна вибрати продукти з порівняно високим глікемічним індексом, тобто вжити прості вуглеводи. Це потрібно для активації росту м'язів і відновлення сил. Вуглеводи просто необхідні нам для м'язів, адже якщо не заповнити їх баланс, то почнеться руйнування м'язових тканин. Що стосується білків, то після спортзалу рекомендується випити протеїновий коктейль з швидким білком. В такому випадку збільшується швидкість синтезу білка приблизно в три рази, якщо порівнювати з голодом після тренування.

Якщо ж ви переслідуєте мету не набрати м'язову масу, а схуднути, то правила харчування трохи змінюються. Для того щоб схуднути після навантажень, необхідно почекати до наступного прийому їжі не менше однієї години. Це легко пояснюється тим, що з прийомом їжі надходить енергія, що усуває необхідність витрачати свої власні жири. Розходження також полягає в тому, що при другому варіанті можливо не вживати протеїновий коктейль. Потрібно запам'ятати, що після фізичного тренування бажано виключити все, що містить в собі кофеїн: кава, какао, зелений чай і будь шоколадний батончик. Щоб докладніше побачити картину дозволеного харчування, поглянемо на те, від чого так само слід відмовитися.

Сирі та варені овочі

Чому, здавалося б? Але насправді дуже легко пояснити, чому овочі не підходять для харчування після тренування. Вони містять малу кількість жирів, що є плюсом, але також і малу кількість калорій, що, відповідно, є мінус. При нестачі калорій не вийде відновити сили і підтримати здоровий метаболізм. До того ж овочі мають недостатню кількість білка для такого випадку, а білок необхідний після тренування.

Солоності

Після фізичного навантаження необхідно відмовити собі у вживанні різної солоної їжі. Солона їжа, наприклад, чіпси, може привести до зниження калію. Калій є життєво необхідним мінеральною речовиною для клітинних функцій всього організму.

Солодощі

Як не прикро, але солодощі теж потрапляють під заборону. Втім, в цьому немає нічого дивного. Молочний шоколад і цукерки, що містять багато цукру і калорій, є марною їжею після спортивного залу, оскільки не містять нічого, що могло б знадобитися організму після наполегливої тренування. Звичайно, темний шоколад (не менше 70% какао), має корисні антиоксиданти, але не варто його їсти після наполегливих праць на тренажерах.

Фаст-фуд або продукти з високим вмістом жиру

самим собою зрозумілим є те, що картопля фрі і гамбургери не принесуть користі ніколи, а не тільки після тренування. Звичайно, піца і хот-доги запросто вгамують ваш апетит і дадуть більше сил, але в такому випадку ви зведете на «ні» всі ті великі зусилля в залі. Жири тільки уповільнюють травлення, а вам необхідна точна протилежність цього. Так що оголошуємо фаст-фуд ворогом номер один для красивої фігури, незалежно від того, займалися ви щойно або ж ні.

Після такого довгого списку заборон постає питання: а що можна їсти після тренування? Цей список буде коротше, але набагато корисніше.

1) Білкова їжа. Необхідна кількість протеїну після тренування становить приблизно 20-30 г. Після спортивного залу можете дозволити собі з'їсти омлет з нежирним м'ясом. Також дозволено сир, нежирна риба, птиця і варені яйця.

2) Вуглеводні продукти. Необхідна кількість вуглеводів становить 70-100 м Дозволені каші: гречана, вівсяна, перлова, пшенична. Також можна з'їсти білий рис або макарони з твердих сортів пшениці. У невеликих кількостях можна мед і, звичайно, свіжовичавлений сік, банани і хліб (висівковий).

Яку б мету ви не переслідували в залі: набір маси або втрата жиру - пам'ятайте, що харчування після тренування так само важливо , як безпосередньо заняття. І щоб старання не пройшли даром, збалансуйте свій раціон.