Здорові зуби на довгі роки.

Зуби наших предків були набагато міцнішими і здоровішими, ніж у нас. Пов'язано це було з тим, що вони їли менше, а вживана їжа була твердіше, тому в роті дотримувався природний кислотно-лужний баланс, а ясна відчували значні жувальні навантаження, добре забезпечувалися кров'ю і киснем. Через зміни в способі життя сучасна людина все частіше стикається із захворюваннями зубів, тому щоб зберегти їхнє здоров'я, потрібно приділяти догляду за ними підвищену увагу.
1. Вибираємо напрям чистки зубовНесколько років тому дантисти пропонували чистити зуби в горизонтальному напрямку, через деякий час розглядався варіант чистки по вертикалі. Але і цей спосіб виявився не ідеальним. Сучасні стоматологи кажуть про поступову очищенню зубів. Так, вони пропонують працювати щіткою по черзі в різних секторах рота, спочатку розм'якшуючи наліт круговими рухами, а потім очищаючи зуби в звичному вертикальному напрямку. При цьому рухи повинні охоплювати і зуб, і ясна.

2. Регулюємо силу натискання при чісткеМногіе вважають, що при сильному натисканні щітки під час чищення ефект буде більш помітний. Однак, це не так, сильні натискання навпаки можуть пошкодити чутливу емаль. Головне - почистити кожен зуб з усіх боків, видаливши наліт з важкодоступних куточків.

3. Вибираємо час чистки зубовЧістка зубів в ідеалі повинна відбуватися відразу після їжі і тривати не менше п'яти хвилин.

4. Прополіскують порожнину ртаСодержащіеся в еліксирах для полоскання рота речовини усувають неприємних запах, дезінфікують порожнину рота, зміцнюють ясна, але не можуть зняти наліт з зубов.Чістку зубів неможливо замінити обполіскувачами порожнини рота та іншими подібними засобами.

5. Підбираємо зубну щеткуЗубную щітку слід підбирати з урахуванням структури зубної емалі та стану ясен. Визначитися з вибором повинен допомогти стоматолог. Для міцних ясен і зубів потрібна щітка з твердою щетиною, а при пошкодженої емалі користуватися краще м'якими дитячими щітками. Найбільш ефективно видаляє наліт з зубів варіант з рельєфними щетінкамі.Прі щоденної дворазовою чищенні зубів щітка служить не більше півроку, далі її потрібно міняти.

6. Вибираємо зубну пастуДважди в рік рекомендується міняти і зубну пасту. Потрібно чергувати звичайний засіб зі второсодержащімі, Пародонтологічний пастами. Застосовувати відбілюючі варіанти можна не частіше одного-двох разів на тиждень.

7. Використовуємо зубної порошокЗубние пасти не завжди справляються з нальотом ефективно. Допомогти видалити тверді нашарування допоможе спеціальний порошок. У його склад входить крейда, що містить кальцій, а тому він робить благотворний вплив на зуби і стан порожнини рта.Людям кращим і зловживають кавою і чаєм рекомендується замінити зубну пасту порошком.

8. Чи не застосовуємо зубну нітьЕще зовсім недавно стоматологи рекомендували використовувати для очищення простору між зубами нитку. В даний час цю рекомендацію дантисти ставлять під сумнів. Зубна нитка ранить ясна, а запалення навколозубних сосочків може призводити до пародонтозу.9. Не вживаємо жвачкуЖевательную гумку дозволено застосовувати тільки в тому випадку, якщо в роті немає жодного хворого зуба. Інакше від неї необхідно відмовитися через небезпеку випадіння пломб, порушення кислотно-лужного балансу в роті.

10. Відвідуємо стоматологаПрі появі поганого запаху з рота, больових відчуттів в яснах або зубах, підвищенні їх чутливості слід негайно звертатися до лікаря. Правильна профілактика і своєчасне лікування дозволять зберегти гарні і здорові зуби на довгі роки.