Як змінити ставлення до роботи.

Трапляється, що навіть сама цікава й улюблена робота приїдається. Падає продуктивність, зростає стомлюваність, і навіть відпустку не здатний вдихнути сил. Як вчинити в такому випадку - вибір кожного. Звичайно, вихід - поміняти роботу. Але це не завжди можливо. Тоді потрібно змінювати ставлення до роботи. Ніхто не зобов'язує вас любити роботу. Але можна розібратися в собі та професії, знайти всі плюси і мінуси роботи, зіставити їх - і ви з подивом можете переконатися, що робота, в общем-то, непогана. Головне - знайти те, що вас тримає на робочому місці. І в хвилини відчаю, коли хочеться крикнути: «Ненавиджу це все!», Згадуйте ці плюси. Можливо, це допоможе вас трохи змінити ставлення до своєї роботи.
Інструкція
1
Порахуйте, скільки годин на тиждень ви реально витрачаєте на роботу. Чи доводиться вас затримуватися на роботі і компенсується це? Чи працюєте ви по вихідних? Скільки часу ви витрачаєте на поїздки від дому до роботи і назад? Де ви обідаєте? Якщо на робочому місці, можна сміливо плюсувати ці години до робочого часу. Якщо витрачений час занадто велике, це привід задуматися ... За час, витрачений на роботу (затримки, позаурочні, робота у вихідні дні) ви вправі вимагати компенсацію - додаткові вихідні дні, відгули, дні до відпустки або підвищення зарплати. А «порожнє» час від дому до роботи можна заповнити корисною діяльністю. Наприклад, купити плеєр з навушниками і слухати музику або аудіокниги. Тепер ви не будете сприймати витрачений на роботі час як «вбите». А мінус перетвориться в плюс.
2
Порахуйте реальний розмір вашої зарплати. Відніміть з нього витрати на обіди (якщо обідаєте не дома) і на транспорт. Скільки грошей ви приносите в сім'ю? Якщо ця сума значно вище прожиткового мінімуму, може бути, не все так погано? Порівняйте свою зарплату з зарплатами колег або працівників аналогічного підприємства. Подумайте, як часто вам виплачують премії. Який розмір лікарняних, відпускних. Хороша і стабільна зарплата може бути чудовою мотивацією для роботи.
3
Розберіться, що вам заважає в роботі. Може бути, колеги? Як у вас складаються стосунки в колективі? Якщо вас нудить від оточуючих, можна спробувати або поставити психологічну стіну (обмежити спілкування), або реальну - перевестися до іншого відділу, філія, отримати свій кабінет. А можна спробувати вибудувати відносини з оточуючими, хоча це не завжди виходить.
4
Який у вас бос? Які у нього вимоги до вашої роботи? Якщо ваш бос платить зарплату вчасно, чи не чіпляється за дрібниці, може легко увійти у ваше становище (наприклад, відпустити додому раніше за сімейними обставинами), дозволяє творчо підходити до вирішення завдань - задайте собі питання: чи не варто таке «золоте» начальство, щоб потерпіти інші незручності?
5
Змініть своє ставлення до робочій обстановці. Облаштуйте свій робочий стіл так, як вам зручно. Поставте фотографію сім'ї або саморобку сина - якусь деталь, яка нагадуватиме про дім. В крайньому випадку - Замость робочий стіл комп'ютера домашніми фотографіями.
6
Знайдіть і інші плюси в роботі. У вас є безкоштовний інтернет? Може бути, можна безперешкодно друкувати на принтері, наприклад, корисні рецепти для дому. Є телефон з безлімітним тарифом? А може бути, вас підвозять колеги і не треба витрачатися на транспорт? Всі ці дрібниці в підсумку можуть скластися в один великий плюс.
Зверніть увагу
Якщо плюсів все ж мало, і навіть відмінний начальник не може компенсувати низьку зарплату або нестерпну атмосферу в офісі, є тільки один шанс - звільняйтеся і починайте шукати нову роботу. Не варто мучити себе, намагаючись звернути мінуси на плюси. Краще витратьте ці сили на пошук нової посади.