Як говорити з начальством про підвищення зарплати.

Перш ніж приступати до серйозної розмови з начальством про підвищення вашого окладу або переведення вас на вищу посаду, ви повинні відповісти для себе: а навіщо це вам потрібно? Якщо ви вважаєте, що гідні більшого на новому робочому місці, готові взяти додаткове навантаження або що ви на даний момент виконуєте більший обсяг роботи, ніж прописано в ваших посадових інструкціях, - тоді має сенс розмовляти. І треба не просити про підвищення зарплати, а вести розмову на рівних. Адже ви продаєте свої послуги і просите за них адекватну ціну. Тому до розмови з начальством про підвищення вашої зарплати слід ретельно підготуватися.
Інструкція
1
Визначтеся, що ви можете запропонувати начальству. Розмова не слід починатися з фраз: «Мені не вистачає грошей» або «Я вважаю, що мені мало платять». Спочатку вам потрібно обгрунтувати, чому ви гідні того, щоб вам платили більше. Може бути, ви працюєте понад графіка? Або замінюєте начальника вашого відділу вже півроку, поки той на лікарняному, і освоїли всі тонкощі професії? Або ви отримали нове утворення і можете претендувати на більш кваліфіковану роботу? У будь-якому випадку, ви повинні якось обґрунтувати своє прохання.
2
Підготуйте портфоліо. Припустимо, якщо ви працюєте в сфері продажів, підготуйте графіки, які показують стійке зростання саме ваших продажів. Якщо ви працюєте в піар-відділі, зберіть всі газетні вирізки, записи телевізійних і радіо-сюжетів, щоб показати, який титанічна праця на благо компанії ви виконуєте. Ви повинні довести начальству, що працюєте відмінно і просите підвищити зарплату на порожньому місці.
3
Продумайте, що ви можете зробити для начальства, отримавши нову посаду або новий оклад. Можливо, ви запропонуєте нову концепцію розвитку компанії або одного з її відділів. Або новий бренд. Або нову комп'ютерну програму, що полегшує працю співробітників компанії. Або просто клятвено обіцяєте працювати більше, краще, сильніше ... Необов'язково пропонувати щось революційне. Головне, щоб це «щось» було реальним у виконанні і дозволяло компанії випередити конкурентів.
4
Чи не скаржтеся. Начальство найменше хвилює, що у вас десять кредитів, дружина повинна ось-ось народити п'яту дитину, а сусід погрожує позовом за пом'яту машину. Ваші проблеми - це ваші проблеми. Те, що їх у вас багато, ще не привід підвищувати вам зарплату.
5
Якщо ви з начальником в хороших або навіть приятельських стосунках, підготуйтеся до розмови з особливою ретельністю. Те, що ви пили з ним на рибалці минулої осені, ще не говорить про те, що ви одразу отримаєте посаду топ-менеджера з окладом в 100 тисяч рублів. Начальник оцінює вас в першу чергу як працівника. До того ж, якщо він покладає на вас нову відповідальність, значить, він вам довіряє. І вам важливо не підвести свого боса.
6
Перед розмовою непогано вивчити Трудовий кодекс і договір про прийом на роботу. Може виявитися, що необов'язково вимагати підвищення зарплати. Можливо, вам покладені якісь виплати за законом, просто ви про них не знаєте. Варто і про них згадати в розмові у випадку, якщо начальник не може підвищити вам зарплату (наприклад, якщо ви працюєте в державній конторі) або не хоче.
7
В розмові не тушуйтесь. Дивіться шефу прямо в очі. Говоріть впевнено, аргументовано. Не метушитися. Ви прийшли не просити, чи не принижуватися, а взяти своє. Пам'ятайте, що домогтися того, щоб вам підвищили зарплату, можливо. Головне - переконати в цьому себе. А потім вже начальника.