Як зробити живу картину з сукулентів для прикраси вітальні або тераси.

Живі картини можуть стати незвичайною прикрасою як вітальні, так і тераси на свіжому повітрі. Їх плюсом є те, що вони не статичні, а постійно змінюються в процесі росту і розвитку рослин. За словами ландшафтного дизайнера із США Кари Мейерс, сукуленти підходять для вертикального озеленення найкращим чином, тому що повільно ростуть і дуже мало потребують вологи. Сукуленти багаті різними відтінками і текстурами, що дозволяє створити з них, дійсно, цікаву композицію.
Вам знадобиться
  • - фоторамка або рамка для картини;
  • - середня частина шкатулки або невеликого ящика з дерева, підходяща до рамки за розміром;
  • - фанера;
  • - металева сітка;
  • - молоток;
  • - цвяхи;
  • - шпатель;
  • - живці повільно зростаючих сукулентів;
  • - грунт для сукулентів або універсальний грунт.
Інструкція
1
З вибраних рослин нарізаємо невеликі черешки, видаляючи нижнє листя, оскільки саме в цих місцях виростуть коріння. Залишаємо живці на підносі для просушування на кілька днів.
2
За допомогою цвяхів або шурупів з'єднуємо рамку з середньою частиною дерев'яної скриньки або скриньки, відповідної за розмірами. Якщо не знайшлося нічого підходящого, цю частину можна зробити самостійно з дерева.
3
Використовуючи шпатель, вставляємо між рамкою і стінками сітку і закріплюємо її. Осередки сітки повинні бути такого розміру, щоб не дати грунті висипатися з картини, але в них повинні міститися стебла рослин.
4
Вирізаємо з фанери шматок необхідного розміру і прибуваємо його цвяхами до задньої частини нашої конструкції.
5
При необхідності раму можна пофарбувати. Щоб надати їй ефект старовини, потрібно дати підсохнути фарбі кілька хвилин, а потім протерти чистою сухою тканиною.
6
Після того, як рама повністю висохне, заповнюємо нашу конструкцію грунтом, проштовхуючи грунт через осередки сітки. Щоб грунт лягала рівномірно, періодично потрібно потряхивать раму. Грунт насипаємо до тих пір, поки його рівень не досягне сітки.
7
За допомогою палички або олівця виробляємо посадку підготовлених живців сукулентів в сітчасті осередки. Перед посадкою живці не потрібно обробляти стимулятором коренеутворення, вони і без цього прекрасно вкорінюються.
8
У першу чергу висаджуємо великі рослини, а потім - ті, що трохи менше. Виробляємо посадку настільки близько один до одного, наскільки це можливо. Після закінчення роботи деякі частини сітки будуть все ще видно. Не турбуйтеся, у міру росту рослини закриють їх.
9
Протягом двох тижнів (до вкорінення рослин) жива картина з сукулентів повинна лежати горизонтально, в захищеному від прямих сонячних променів місці. У цей період також не потрібно поливати рослини, а тільки час від часу обприскувати.
Зверніть увагу
Поливати живу картину з сукулентів потрібно один раз на місяць. Для цього її кладуть на горизонтальну площину і ретельно зволожують. Перш ніж повісити її назад, необхідно переконатися в тому, що рамка суха.
Корисна порада
Жива картина з сукулентів стане відмінним інтер'єрним акцентом на письмовому столі або книжковій полиці. Також її можна повісити на стіну у вітальні або іншій кімнаті, навпроти південного вікна. За допомогою таких картин також прикрашають зовнішні стіни, балкони і тераси в літній період.