Чим корисні сирі яйця ?

Сирі яйця являють собою продукт харчування, який має високу харчову цінність і містить велику кількість поживних речовин. Найчастіше вони використовуються в якості додаткового лікування різних захворювань.
Звичайно ж, доцільно вживати сирі яйця в свіжому вигляді. У цьому випадку продукт вважається дієтичним. Причому умови зберігання яєць повинні відповідати нормам, лише тоді вони будуть безпечні для людського організму. Оптимальною температурою є +5 градусів.

Чим корисні сирі яйця? Насамперед, це джерело мінеральних солей (залізо, фосфор, кальцій, йод, кобальт, мідь) і вітамінів (А, D, В, Е). Яєчний білок бере участь в лужних процесах, що проходять в організмі, за рахунок чого ефективно знімає різні запалення. Крім того, сирий жовток є найбільш поширеним джерелом біотину, який являє собою водорозчинний вітамін.

Дуже часто сирі яйця використовуються при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, так як обволікають стінки шлунка і знімають роздратування. Але при панкреатиті краще відмовитися від даного продукту в сирому вигляді, це обумовлено підвищеним вмістом білка авідіна.

Білок є будівельним матеріалом м'язової маси людини. Причому його біологічна цінність не має аналогів в порівнянні з іншими продуктами харчування. Саме тому людям, що займаються важкими фізичними навантаженнями і спортом, просто необхідно вживати в їжу яйця. Також вміст альбумінів робить позитивний вплив на склад крові.

Розглянемо, чим корисні сирі курячі яйця при використанні в народній медицині. Для очищення гнійників часто використовується наступна суміш: сирий жовток, мед, щіпка солі і борошно. Необхідно замісити тісто і зліпити невелику коржик (залежно від розмірів пошкодженого місця), після цього прикласти до рани, завдяки чому вона швидше розкриється і почне очищатися. При опіках сирі яйця можуть використовувати як самостійний рецепт, так і в складі з іншими продуктами. Наприклад, збити свіже яйце і нанести декілька шарів на обпалену шкіру. Також можна змішувати яйце з оливковою олією, після чого змащувати уражені ділянки тіла.

Ефективні сирі яйця і при лікуванні кашлю. Для цього розітріть жовтки з невеликою кількістю цукру до утворення густої піни. Отриманий напій необхідно вживати щодня натщесерце до повного зникнення кашлю. Багато людей приймають «гоголь-моголь» для чистоти і яскравого звучання голосу (актори, співаки) при постійних навантаженнях.

Широко використовуються сирі курячі яйця і в косметології. Наприклад, продукт входить до складу різних масок, які дозволяють усунути сухість шкіри. Можна змішати жовток з натуральним медом і нанести на обличчя. Якщо додати трохи гліцерину, то шкіра набуває м'якість і гладкість. Для жирного типу шкіри доцільно смішити жовток з перекисом водню, за рахунок чого жирний блиск зникне, а шкіра набуває гарний вигляд.

Але не варто забувати, що сирі яйця можуть стати причиною сальмонельозу, який характеризується підвищенням температури тіла, появою ознобу, неприємних відчуттів в животі, нудоти і блювання, головного болю і т.д. Сальмонели - це різновид бактерій, які часто мешкають не тільки всередині яйця, але і на шкаралупі. Тому доцільно ретельно мити яйця перед вживанням, щоб скоротити ризик виникнення цього неприємного захворювання. Нерідко джерелом хвороби є домашні птахи, так як їх продукція не проходить обов'язкову санітарну перевірку на якість і безпеку для організму людини. На великих же птахофабриках регулярно проводяться заходи, завдяки яким знищуються шкідливі мікроорганізми.