Найкорисніші каші.

Каша є досить поширеним блюдом в меню звичайної людини, яка стежить за своїм здоров'ям. Кожен вид має свої корисні властивості, які позитивно впливають на роботу організму.
Насамперед, корисні властивості каші полягають в тому, що в ній міститься велика кількість клітковини і органічних речовин. Практично всі види каш приносять організму користь, якщо вживати в потрібний час. В деяких випадках потрібне медичне узгодження, так як кожен організм індивідуально реагує на ті чи інші страви.

Найкорисніші каші - це ті, які позитивно впливають на органи і системи організму. На перше місце можна поставити гречану кашу, склад якої досить багатий. Її користь полягає в нормалізації роботи підшлункової залози, печінки за рахунок вмісту заліза. Також її якості оцінили любителі низькокалорійної їжі, яка цілком добре засвоюється організмом. Звичайно ж, оптимальним варіантом є запарювання крупи окропом, так як в цьому випадку зберігаються всі корисні властивості каші, чого не скаже про варінні.

Не поступається за своїми якостями гречці і рис. Найбільш корисним вважається коричневий, яких допомагає зняти інтоксикацію організму після отруєння хімічними речовинами (миш'як, свинець і т.д.). Це корисні каші, якщо слідувати технології приготування. Щоб прискорити час приготування, необхідно ретельно промити крупу в проточній воді, щоб вимити зайвий крохмаль. Слід зазначити, що рисова каша є профілактикою онкологічних захворювань. Також входить до складу необхідного раціону людей, які страждають захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Але з обережністю слід вживати людям з запорами, так як рисова каша володіє закріплює дією.

Про те, чи корисні каші, можна навіть не замислюватися. Вівсяна каша вважається першим прикормом грудних дітей, так як багата не тільки жирами, а й рослинними білками. Також такі корисні каші є джерелом мікроелементів, без яких неможливий нормальний ріст і розвиток дитини (натрій, фосфор, кальцій, залізо, вітаміни). Дане блюдо стабілізує роботу травної системи, вживається як відновлюючого кошти після хвороб та операцій, так як завдає організму мінімальної шкоди. Своєрідна консистенція обволікає стінки шлунка і наповнює організм силою.

Наступною різновидом є пшоняна корисні каші, які ефективно зміцнюють тканини за рахунок вмісту міді, кремнію, заліза, фтору та інших речовин. Мідь впливає на еластичність шкіри і тканин, фтор необхідний для нормального формування зубів, залізо - для нормального кровообігу в організмі і т.д.

Найбільша кількість фтору міститься в перлової каші, якою багато хто нехтує. А дарма. Адже цей елемент істотно збільшується швидкість і силу м'язових скорочень, які так необхідні для працівників фізичної праці та спортсменів. Особливістю приготування є тривалість варіння, але прискорити процес можна, якщо попередньо замочити крупу на кілька годин у холодній воді.

Таким чином, регулярне вживання різних видів каш призводить того, що в організм людини надходять всі необхідні речовини і комплекс вітамінів для нормального розвитку та активної діяльності. Досвідчені господині знають, що крупа може стати не тільки самостійною стравою для дитячого харчування, а й подається в якості гарніру з різними добавками. Найбільш поширеними поєднаннями прийнято вважати крупу з грибами, овочами, квашеною капустою, сухофруктами, горіхами і т.д. Все залежить від індивідуальних особливостей і смакових переваг людини.