Як уникнути конфліктів і сварок на роботі.

Конфлікти неминучі в будь-якому, навіть найменшому і дружному колективі. Причин конфліктів може бути чимало. І якщо їх знати, то багатьох конфліктних ситуацій можна з легкістю уникнути.
Інструкція
1
Якщо ви вигідно виділяєтеся з колективу, зразково виконуєте свою роботу, начальство може вас більше цінувати - хвалити на «оперативки», ставити в приклад перед іншими, платити підвищену зарплату. Решта колег можуть позаздрити вам і почати вставляти палиці в колеса. Щоб цього уникнути, збудуйте з колегами дружні стосунки. Будьте з ними гранично ввічливі і коректні, не відмовляйте в проханнях, підтримуйте в складних ситуаціях, прикривайте перед начальством - словом, покажіть, що ви з ними в одному човні.
2
Іноді, навпаки, складається ситуація, коли ви не справляєтеся зі своїми обов'язками, підводите колег, і тому вони вас не особливо люблять. Це часто відноситься до новачків або до літніх людей, яких раптово перевели на іншу посаду. Тут вихід один: підтягніть свою кваліфікацію, походіть на курси, позаймайтеся самостійно. Не соромно попросити допомоги у колег - це перший крок до взаєморозуміння. Тільки не нав'язуйте і не просіть виконати за вас роботу.
3
До новачків в колективі часто ставляться з насторогою, особливо, якщо колектив уже давно склався. Новачок, можна сказати, проходить бойове хрещення. Тут конфлікти та складності неминучі. Потрібно просто перетерпіти, що не огризатися і не вестися на провокації.
4
У будь-якому колективі є особливо неприємні типи, які всіх дістають і переводять. Намагайтеся їх уникати і не вступайте з ними в з'ясування стосунків. Вони тільки цього і чекають. Конфлікти - їх стихія. Вам же потрібно уникнути конфлікту.