Як підключити ноутбук до комп'ютера.

Все більше число сімей опиняються поголовно комп'ютеризовані: кожен з їхніх членів має власний ноутбук, і весь цей комп'ютерний парк буває доповнений ще й стаціонарним комп'ютером, виконуючим функції сервера і центру розваг.

Зрозуміло, необхідність налагодити взаємодію ноутбука з комп'ютером виникає відразу ж. Однак вирішувати цю проблему можна різними способами, в залежності від конфігурації програмного і апаратного забезпечення, а також від завдань, які має вирішити створюване з'єднання.

  1. Потрібен перекинути файли (зазвичай великого обсягу, наприклад - фільми) з комп'ютера на ноутбук або в зворотному напрямку. Операцію потрібно провести одноразово або ж проводити зрідка. Для вирішення такого завдання найпростіше скористатися відрізком мережевого шнура, обжатим за схемою «крос» (можна придбати в будь-якому комп'ютерному салоні), який з'єднає мережеві роз'єми комп'ютера і ноутбука. Залишилося надати доступ до потрібних папках засобами операційної системи, і задача вирішена. Для успішного обміну файлами обидві системи повинні належати одній робочій групі.
  2. Більш гнучким способом підключити ноутбук до комп'ютера є бездротове підключення по wifi. Багато ноутбуки обладнані бездротової мережевий картою, чого, на жаль, не можна сказати про стаціонарних комп'ютерах. Втім, купити і встановити бездротовий мережний адаптер для комп'ютера нескладно і недорого.
  3. Ще більш гнучким способом, що дозволяє організувати локальну мережу на декілька комп'ютерів, є використання мережевого устаткування. Вам буде потрібно хаб, до якого будуть підключені всі комп'ютери, які необхідно об'єднати. Мінусом такого рішення буде необхідність придбати хаб, але зате плюсом - можливість не просто підключити ноутбук до комп'ютера, а об'єднати будь необхідну кількість комп'ютерної техніки. Крім того, в цьому випадку підійдуть стандартні мережеві дроти.
  4. Оптимальним рішенням буде придбати пристрій, що поєднує функціональність хаба і бездротової точки доступу. В цьому випадку ноутбуки, оснащені wifi, зможуть спілкуватися з мережею без проводів, а решта техніки (комп'ютер, принтер) може бути підключена проводами.