Резюме: загальні правила складання.

Резюме є основним документом, ознайомившись з якою представник роботодавця може отримати уявлення про професійні та особистісні якості людини, яка претендує на певну посаду в компанії.
Вам знадобиться
  • - трудова книжка (оригінал або копія);
  • - документ про освіту (оригінал або копія);
  • - інші документи, що характеризують професійні або особистісні риси претендента.
Інструкція
1
Відкриваємо будь-який зручний для вас офісний редактор і по центру сторінки друкуємо ПІБ (оптимальним є шрифт 14 Times New Roman жирний). Потім, трохи нижче, змінивши розмір шрифту на 12 або 10, вказуємо дату народження, контактні телефони, громадянство і посаду, яку ви плануєте зайняти.
2
Закінчивши з перерахуванням ввідних даних про себе, в резюме необхідно особливу увагу приділити вашому освіти (навчальний заклад, в якому воно було отримано, початок і закінчення навчання, його форма, найменування факультету і, якщо вважаєте за необхідне, отримана спеціальність і спеціалізація), а також досвіду роботи (організація, посада, обов'язки та період трудової діяльності в кожній з компаній).
3
Завершується резюме перерахуванням наявних у претендента додаткових навичок (знань) за спеціальністю, підтверджених відповідними сертифікатами (посвідченнями, свідоцтвами), вказівкою на ступінь володіння іноземними мовами, а також перерахуванням іншої інформації, яку претендент вважає за необхідне повідомити передбачуваному роботодавцю.
Зверніть увагу
Бажаний обсяг резюме - 1-2 сторінки.
Корисна порада
Альтернативою самостійного складання резюме є використання інтернет-порталів HeadHunter і Superjob.