Як економити - практичні поради.

Буває, що в житті виникає ситуація, коли терміново потрібні гроші: на сплату кредиту або на купівлю необхідних речей, а взяти їх особливо нізвідки. У такому випадку, одним з варіантів придбання необхідної суми може стати жорстка економія сімейного бюджету. Насправді, варто провести ревізію своїх витрат - і стає ясно, де можна заощадити. Найголовніше в такій справі - відкладати зекономлені гроші окремо.
Інструкція
1
Економте на електроенергії, воді та газі. Не вмикайте воду, коли чистите зуби, приймайте душ замість ванни, не забудьте гасити світло у всіх кімнатах, не тримайте включеними електроприлади, готуйте із закритою кришкою - способів економити на повсякденних потребах безліч.
2
Економте на харчуванні. Звичайно, не варто купувати дешеві продукти - вони можуть виявитися неякісними, та й міняти звичну їжу не слід. Просто складіть необхідний мінімум - свою продуктову корзину. Хліб, молоко, масло, яйця, м'ясо - складіть список того, в чому ви реально потребуєте і обмежтеся від спонтанних покупок «вкусняшек».
3
Економте на транспорті. Якщо доводиться добиратися до роботи на особистому автомобілі, зіставте свої витрати на бензин і вартість проїзду до роботи на громадському транспорті. Звичайно, добиратися на автобусі не завжди зручно, не так швидко і не настільки комфортно, але, як правило, дешевше в кілька разів.
4
Забудьте про громадське харчування. І, звичайно, про усілякі «Макдональдс». Це не тільки дорого, але й шкідливо. Якщо є можливість, беріть на роботу домашній обід. Або їздите під час обідньої перерви додому.
5
Утримайтеся від дорогих подарунків. Чомусь вважається, що на свято родичам, друзям або дітям слід дарувати дорогі подарунки або чималі суми грошей. Але ж можна обмежитися не дуже дорогим, зате солідним і красивим подарунком - варто тільки пошукати.
6
Користуйтеся дисконтними картами і знижковими купонами. Їх можна позичити у друзів або родичів, а можна дізнатися умови їх отримання в магазинах, де ви зазвичай отоварюються.
7
Обмежте розмови по мобільнику. Стільниковий зв'язок забирає досить багато коштів, причому, зовсім не помітне для абонента. Якщо доводиться говорити багато (по роботі), то виберіть собі безлімітний тариф. Це, як правило, обходиться дешевше.
8
Забудьте про випадкові витрати. Купуйте тільки ті товари і послуги, які вам дійсно потрібні. Хоча раз на тиждень можете дозволити собі невелику поблажку - неможливо ж весь час жити в режимі жорсткої економії - це стрес.
Зверніть увагу
Звичайно, є ще маса інших способів заощадити, і не всі з них означають зниження рівня життя. Але іноді, щоб отримати вигоду, доводиться і потерпіти. Найголовніше - не забувайте відкладати гроші, інакше ваша економія піде нанівець.