5 легких способів назавжди позбутися від карієсу.

Карієс - це не тільки боляче, але і не естетично, та ще й дорого. Набагато простіше дотримуватися ряду нескладних правил, що дозволяють ніколи більше не стикатися з цією проблемою.
Інструкція
1
Зуби потрібно чистити Для когось це прозвучить дивно, але не всі люди регулярно чистять зуби. Звичайно ж, чищення зубів - основа їхнього здоров'я. За допомогою щітки і пасти ми видаляємо з рота залишки їжі, шкідливі бактерії, кислоти, які руйнують зуби. Чистіть зуби двічі на день, а також додатково - якщо ви з'їли або випили щось, що містить дуже багато сахара.Подберіте м'яку щітку і стежте за тим, щоб процедура тривала 2-3 хвилини. Це буде простіше зробити, якщо розділити подумки ротову порожнину на чотири частини і витратити 30 секунд на кожну чверть. Ще якийсь час приділіть чищенні мови - адже на ньому також скупчується безліч бактерій.
2
Не забудьте про фтор Фтор дуже корисний для зубів. Подбайте про те, щоб фтор, а якщо точніше - сполуки фтору, фториди, були присутні в зубній пасті або ополіскувачі для рота, а також у вітамінах.
3
Зубна нитка дуже корисна Більшість користуються зубною ниткою час від часу, хтось - взагалі не користується. Насправді, щоб уберегти себе від карієсу, потрібно користуватися зубною ниткою після кожного прийому їжі. Навіть якщо ви не бачите і не відчуваєте їжі між зубами, запевняємо, вона там є. Щетинки зубної щітки не завжди можуть проникнути так глибоко в щілини, а за допомогою флосса це можна зробити легко.
4
Правильно харчуйтеся Багато видів їжі сприяють розвитку карієсу. В першу чергу, це солодка їжа. Після неї в роті залишається величезна кількість цукру, на якому бактерії розмножуються особливо активно. Якщо ви не можете жити без солодкого, нехай це будуть шоколадні цукерки або зефір, які легко розжувати, але не іриски, смоктальні цукерки, грільяж.Также небезпечно для зубів розкушувати занадто тверду їжу. На емалі можуть з'явитися крихітні тріщини, на місці яких швидко утворюється карієс. Тому не варто гризти зубами горіхи, льодяники, кістки, панцир ракоподібних і т.д.
5
Регулярно відвідуйте лікаря Навіть якщо ви регулярно доглядаєте за зубами, ви все ж не зможете обійтися без стоматолога. Візьміть за правило відвідувати лікаря хоча б раз на рік. Спеціаліст огляне зуби, очистить їх від зубного каменю і нальоту, оцінить стан ясен, внесе, якщо це необхідно, корективи у ваше харчування та догляд за порожниною рота.